У Китаї вперше у світі пересадили голову людини

Нейрохірург Серджіо Канаверо заявив, що в Китаї провели операцію, в результаті якої з’єднали хребет, нерви і кровоносні судини голови одного трупа з тілом іншого.

Доказом того, що операція була успішною, Канаверо називає результати електричної стимуляції нервів, повідомляє «НВ» з посиланням на The Telegraph..

Операція пройшла в Китаї, на базі медичного університету Харбіну, її провів доктор Жень Сяопін. Канаверо раніше заявляв, що головною перешкодою на шляху такої трансплантації досі була неможливість відновити цілісність спинного мозку, але йому вдалося розробити технологію для вирішення цього завдання.

«Перша трансплантація проведена на трупі. Наступним кроком стане пересадка голови від донора із зареєстрованою смертю головного мозку. Операція зайняла 18 годин. У 2015 році я стверджував, що знадобиться 36 годин, але китайцям вдалося вдвічі скоротити цей термін», – заявив Канаверо.

Відзначається, що для майбутньої операції з пересадки голови температура тіла пацієнта повинна бути знижена до 15 градусів Цельсія, а після операції він повинен буде провести кілька тижнів у глибокій комі. Для відновлення провідності спинного мозку потрібна електростимуляція.

Відзначимо, що заява Канаверо викликала подив серед багатьох вчених. Наприклад, нейробіолог Дін Бернетт в своєму блозі в газеті The Guardian під назвою «Ні, пересадки голови не було і ніколи не може бути» перераховує інші «успіхи» Канаверо, які викликали сумніви у інших хірургів: наприклад, пересадка голови мавпі.

«Можливо, методи, які Канаверо використовує для збереження голови і мають деяку наукову цінність, але це ще дуже далеко від можливості ходити з повністю функціональним органом, з яким ви не народилися», – пише Бернетт.

У 2015 році Серджіо Канаверо оголосив про запуск проекту, в рамках якого він запланував пересадити голову добровольця на донорське тіло, з’єднавши спинний і головний мозок. Першим кандидатом на пересадку голови в світі довгий час вважався російський програміст Валерій Спірідонов. Він страждає на захворювання Верднига-Гоффмана – вроджену спінальну м’язову атрофію. У 2015 році чоловік погодився на пересадку голови.

Джерело: zik.ua

Comments

comments