Багато вважають, що знання і дотримання етикету — це участь лише перших осіб держави і королівських осіб. І даремно. Мойра Редмонд (Moira Redmond) у своїй книзі «Сучасний етикет» (Etiquette Today) доводить, що люди, знайомлячись з людиною, автоматично звертають увагу на її манери. А ось на які саме, ми сьогодні й розповімо.
Ми впевнені: щоб не потрапити в незручне становище, всім нам не завадить ознайомитися з цими правилами.
10. Ви уважні до співрозмовника
У спілкуванні вміння слухати важливіше за вміння говорити. Погодьтеся, приємно, коли співрозмовник слухає вас, а не позіхає і дивиться по сторонам. Не варто переводити увагу на смартфон, інші сторонні предмети. Намагайтеся вислухати людину, навіть якщо вам не особливо цікаво те, що вона говорить. Спробуйте скористатися прийомом: слухати не зміст, а співрозмовника. Але якщо все-таки розмова стомила вас остаточно, вибачіться і змініть тему розмови.
9. Не проявляєте надмірну відвертість в малознайомій компанії
Є теми для розмови, які варто залишити тільки для спілкування з друзями. Якщо ви почнете ділитися в малознайомій компанії своїми болячками, фінансовими проблемами, обговорювати особисте життя, не всі оцінять таку відвертість належно. Ви просто ризикуєте викликати нерозуміння з боку оточуючих.
Політика, релігія, фінанси, ваше особисте життя і спільних знайомих — все це не найкращий вибір для бесіди. Спробуйте знайти точки дотику. Це можуть бути такі теми, як погода, кіно, спорт.
8. Не зловживайте парфумом
Багато людей наносять занадто велику кількість парфуму, думаючи, що інакше аромат не буде відчуватися. Але за правилами хорошого тону робити так невірно. Є навіть таке поняття в етикеті, як «коло аромату» — це коло, за межами якого оточуючі не повинні відчувати ваш парфум, його радіус приблизно дорівнює довжині витягнутої руки.
З цим завданням цілком впораються кілька крапель улюбленого аромату. Якщо ж ви віддаєте перевагу аерозолю, після його розпилення рекомендують «пірнути» в ароматну хмарку, щоб аромат рівномірно розподілився по тілу.
7. Ви не занадто відверто показуєте свої почуття на публіці
Закоханим людям дуже складно приховувати свої сильні та ніжні почуття. Але якби там не було, варто постаратися не викликати в оточуючих почуття незручності. Поцілунки, палкі дотики і тим більше сварки краще залишити до тих пір, поки ви не опинитеся наодинці. Цим ви не тільки виявляєте пошану до оточуючих, але і одне до одного.
6. Ви не ставите сумку на стіл
Якщо ви йдете у ресторан, то за правилами етикету тільки маленький клатч можна покласти на стіл біля себе. Інші сумки можна поставити або на підлогу, або просто повісити на спинку стільця. Класти сумку на сусідні сидіння чи собі на коліна теж не варто.
5. Не допиваєте все до останньої краплі
Під час прийому їжі не намагайтеся неодмінно з’їсти все до останньої крихти і випити все до останньої краплі. Особливої ситості вам це навряд чи додасть, а от на оточуючих звук соломинки, що висмоктує з дна напій і ложки, що шкрябають по дну тарілки, враження точно справлять не найприємніші. Думаємо, що ви і самі не хотіли б опинитися в компанії за столом з такою людиною.
4. Ви тримаєте дистанцію з чоловіками
Як варто поводитися, якщо ви зустріли на вулиці свого знайомого? Навіть, якщо ви перебуваєте в близьких приятельських стосунках, не варто кидатися на шию хлопця або надмірно голосно його вітати, особливо, коли він перебуває в компанії своєї дівчини. Замість цього кивніть головою і чекайте реакції. Або він вважатиме за потрібне привітати спочатку вас, або представить вас своїй супутниці. Це правило також поширюється і на чоловіків.
3. Звертайтеся на ” ви ” до кожної людини, яка досягла 12 років
За правилами етикету звертатися на ви слід до людей старше 12 років. Привітне, доброзичливе ставлення потрібно виявляти навіть до обслуговуючого персоналу. Якщо ви будете ігнорувати це правило, вам буде складно очікувати щирої взаємної поваги.
При можливості постарайтеся звернутися до персоналу кивком голови, поглядом, посмішкою, трохи піднятою над столом рукою. Фраза «будьте ласкаві» теж доречна, але вона безособиста. У гарних ресторанах офіціант, який підходить до вас вперше, каже своє ім’я. Постарайтеся запам’ятати і так називати його надалі. Просте звернення «офіціант» все ж носить відтінок зневаги. Якщо ви забули ім’я, можна звернутися так: «Пан офіціант».
2. Якщо ви чоловік, то в залі завжди проходите першим
Коли вам потрібно пройти до свого місця, а ряд вже зайнятий, потрібно проходити обличчям до тих, хто сидить, а не спиною. Це ж правило поширюється на зал конференцій, кіно, театр — скрізь, де є театральне розсадження на свої місця. Першим пробирається чоловік, потім жінка.
1. Тримайте келих правильно
На бенкеті варто дотримуватися наступних правил. Келихи з напоями згідно етикету потрібно тримати в лівій руці, щоб права була сухою і вільною для рукостискання. Частування потрібно вибирати ті, які не потрібно відкушувати.
Що стосується келиха з шампанським — піднімайте його за нижню частину чаші. За тонку ніжку його тримає тільки офіціант.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини