Згідно із статистикою, азіати – найбільш стрункі люди на планеті. “Це генетика”, – скажете ви. Але будете праві тільки частково, адже велику роль у збереженні фігури відіграють також традиції та звички.
Ми зібрали для вас 10 секретів, які допомагають азіатам залишатися у формі без строгих дієт і виснажливих тренувань.
10. Ставлення до їжі
Окрім кількості та якості їжі на фігуру впливає і саме ставлення до неї. Наприклад, для американців їжа – це не просто природна потреба, але ще й розвага. Недивно, що там такі популярні eating contests – конкурси поїдання продуктів на швидкість.
Не те щоб жителі Азії не любили поїсти – вони люблять їжу так само як і всі ми, але все-таки для них це в першу чергу життєва необхідність.
9. Розмір порції
Як правило, азіати віддають перевагу невеликим порціям, люблять вибирати з великої кількості страв і пробувати одразу декілька.
При цьому дослідження підтверджують: навіть незначне зменшення порції сприяє схудненню. Волонтери з Корнельського університету отримували зменшені порції їжі тільки під час ланчу, а в іншому харчувалися як завжди. В результаті кожен з них схуднув на 500 г за 2 тижні. Дивно, але організм учасників експерименту швидко пристосувався до такої системи і не намагався компенсувати мізерний ланч нападами вечірньої обжерливості.
8. Способи приготування їжі
Ресторани етнічної кухні адаптують свої страви під смаки місцевого населення. Тому може здатися, ніби їх страви майже завжди смажать у фритюрі, але це не так. Звичайно, в азіатській кухні чимало смаженого, але все-таки це не найбільш популярний спосіб приготування – багато страв готують на парі або відварюють. Головне – дотримуватися у всьому міри.
7. Ферментовані продукти
Місо-суп, кімчі, соєві боби натто – ось лише декілька типових страв азіатської кухні з ферментованих продуктів. Піддавшись молочнокислому бродінню, ці продукти виступають натуральними пробіотиками. Їх вживання сприяє втраті ваги й особливо вісцелярного жиру, який скупчується навколо органів черевної порожнини.
6. Риба і морепродукти
Азіатську кухню важко уявити без рибних страв і дарів моря, які містять поліненасичені жирні кислоти омега-3. Окрім сприятливого впливу на імунну, судинну і репродуктивну системи омега-3 сприяють зниженню ваги.
Вченими був проведений 3-тижневий експеримент, який показав, що за однакових умов (правильне харчування і фізичне навантаження) група, яка отримувала капсули омега-3, втратила за ці 3 тижні на 1,5 кг більше тих, хто отримував плацебо.
5. Велика кількість зелені
Як було сказано вище, азіатські страви рідко подаються великими порціями, але це не стосується овочів і особливо зелені – їх прийнято їсти багато. Ще одна важлива відмінність – смак. Самі жителі Азії зізнаються, що наші овочеві страви здаються їм досить прісними у порівнянні з тими, що вони готують у себе вдома.
4. Чай замість холодної води
На відміну від європейців і американців, азіати зазвичай запивають їжу не холодною водою або газованою водою, а теплим чаєм, найчастіше зеленим. Існує думка, що холодна вода, особливо у поєднанні з жирною їжею, уповільнює процес травлення і в результаті може спровокувати збільшення ваги.
3. Корисні десерти і перекуси
В країнах Азії популярні солодощі та снеки на основі рису, водоростей, червоних бобів, а також горіхи, насіння і фрукти. Поза сумнівом, ці ласощі набагато корисніші за звичні нам чіпси, печиво і тістечка.
2. Звичка ходити пішки
Дивно, але ця звичка пов’язана з високою щільністю населення. Жителі великих міст користуються громадським транспортом замість автомобілів, мешкають в маленьких квартирах в районах, де магазини, пральні та інші громадські місця знаходяться в кроковій доступності.
Тому виходить, що типовий житель Азії проходить більшу відстань за день, ніж, наприклад, американець, який частіше всього пересувається в автомобілі.
1. Вправи і медитація
Традиційна східна медицина приділяє багато уваги попередженню захворювань і прагне усунути сам корінь недуги, тоді як на заході в основному працюють з наслідками. Тому жителі азіатських країн практикують медитацію, тай-чи та інші види заняття для того, щоб попередити розвиток тих або інших хвороб, серед яких і надмірна вага.
Бонус: Гімнастика для плоского живота, яка займе всього 1 хвилину
Все, що вам знадобиться, – це поверхня, на яку можна спертися (стіл), і буквально 1 хвилина вільного часу.
Як виконувати:
-
- Встаньте так спиною до столу, розпряміть плечі, підніміть підборіддя вгору, як показано на малюнку.
- Підніміть руки і починайте по черзі тягнутися до стелі то лівою, то правою рукою. Зробіть 4 повтори для кожної руки.
- Поверніть корпус вправо (ноги залишаються в початковому положенні) і торкніться руками столу, повторіть таке ж скручування для лівої сторони.
Виконуйте вправу щоденно впродовж 1 хвилини, і вже через тиждень ви помітите перші результати.
За матеріалами Тутка.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини