10 визначних пам’яток архітектури, які ніяк не можуть добудувати

Відомі пам’ятки архітектури будують століттями, а деякі з них не завершено й досі. Туристи звикли, що недобудови виглядають занедбаними і аж ніяк не є візитівкою міста. Однак багато незавершених споруд у світі щороку манять око мільйоні мандрівників.

Причиною зупинки будівництва стала нестача коштів, пожежа, смерть власника чи дизайнера. OBOZREVATEL зібрав фото відомих скульптур, храмів та монументів, які не встигли закінчити, – пише Оbozrevatel.

  • Несамовитий Кінь

10 визначних пам'яток архітектури, які ніяк не можуть добудуватиПам’ятник індійському полководцю на ім’я Шалений Кінь почали будувати у 1948 році. На скелі в США у штаті Південна Дакота планували змайструвати вершника на коні, але поки вдалося вирізьбити лише обличчя вождя заввишки 26 метрів. Однак навіть незавершена споруда манить око туристів.

  • Вежа Хасана

У Рабаті не добудували вежу.

Фундамент вежі Хасана заклали ще у 1195 році у столиці Марокко – Рабат. Передбачалося, що вона стане найвищою спорудою у світі – 86 метрів. Однак після смерті архітектора будівництво занепало, і вежа досі у недобудованому стані. Зараз споруда заввишки 40 метрів.

  • Единбурзький Парфенон

В Единбурзі не добудували пам'ятник загиблим військовимНаціональний монумент в Единбурзі називають Единбурзьким Парфеноном. Його почали будувати на честь загиблих шотландських солдатів у війні з Наполеоном. Пам’ятник мав бути точною копією Парфенону, який розташований в Афінах. Проєкт започаткували у 1820 році, але не закінчили будівництво через брак коштів.

  • Готель Рюгьон

В КНДР недобудували готель-пірамідуУ столиці Північній Кореї збудували готель Рюгьон у формі піраміди, в якому 105 поверхів і понад 3 тисячі кімнат. Це єдиний у світі готель, де більше ста поверхів. Будівництво почали 1987 році, однак ще досі туди не заселився жоден турист. Через технічні проблеми та кризу в КНДР готель не можуть добудувати.

  • Собор Святого Іоанна Богослова

У Нью-Йорку є недобудований соборНаріжний камінь Собор Святого Іоанна Богослова в Нью-Йорку заклали ще у 1892 році, а першу службу провели у 1899 році. Вперше будівництво перервала Друга світова війна, а потім економічна криза у 1990-х роках. На початку 2000-х відбулася пожежа, яка зруйнувала половину будівлі. Досі не відновили елементи оригінального дизайну та вежі.

  • Пагода Мінгун

Король не добудував спорудуМістечко Мінгун знаходиться в республіці М’янма в Азії. У XVIII столітті там почали будувати пам’ятник архітектури, який мав бути найбільшим у світі. У той час споруда не користувалося популярністю серед місцевих, оскільки король Бодавпайя залучив до праці рабів. Пам’ятку досі не добудували через забобони вождя, який вважав, що помре після завершення будівництва. Велика тріщина, яку можна побачити сьогодні – результат землетрусу XIX століття.

  • Каса Лома

Палац в Торонто недобудований.Маєток Каса Лома побудований сером Генрі Пелатом у 1911—1914 роках у Канаді в столиці Торонто. Як тільки в забудовника закінчилися гроші – процес припинили, і споруду продали. Зараз там розміщений музей гвинтівок, однак третій поверх залишається недобудованим.

  • Вестмінстерський собор

Римо-католицька церква у Лондоні досі недобудована.

У Лондоні Вестмінстерський собор почали будувати у 1895 році. Ззовні він виглядає приголомшливо, і мало хто помітить неточності. Відомий архітектор Джон Френсіс Бентлі вигадав незвичайну мозаїку всередині, але не зміг до кінця оздобити храм, тому що помер. Реставрація триває до тепер.

  • Та-Кео

Та-Кео у Камбоджі досі будуютьХрам-гору у формі піраміди Та-Кео у Камбоджі почали будувати ще в XI столітті. Однак будівництво досі триває. Споруду вважають проклятою, тому що туди кілька разів вдаряла блискавка. Ступінчату гору щороку відвідують тисячі туристів.

  • Національний палац Ажуда

Національний палац Ажуда досі не добудувалиВ Лісабоні у 1802 році збудували палац Ажуда. Споруда вважається національною пам’яткою Португалії, однак будівництво не завершили. Західне крило так і не добудували, але інші частини палацу служать публічним музеєм.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини