1. Лузонская жінка (Luzon Woman From The Philippines)
Ця жінка, з філіппінського острова Лузон, показує стиль і моду своїх днів. У той час, на початку 20 століття, американська мода вже почала надавати свій вплив, але традиційний Тагальський стиль все ще вельми більш очевидний.
2. Анна Мей Вонг (Anna May Wong Was The First Chinese American Movie Star)
Анна Мей Вонг (3 січня 1905 р. — 2 лютого 1961) — перша кіноактриса китайського походження, яка добилася популярності в голлівуді. Змогла зробити чудову кар’єру акторки не дивлячись на вельми поширені расистські настрої того часу. Вонг часто доводилося змагатися з білими жінками за азіатські ролі. У 1936 році Вонг побувала в Китаї, відвідавши Пекін і Шанхай. Проте з-за протесту громадян, які вважали, що її робота в Голлівуді ганьбить країну, актрисі не дозволили відвідати рідне село її предків.
3. Лілі Елсі (Lily Elsie, English Actress And Singer)
Лілі Елсі (8 квітня 1886 — 16 грудня 1962 року) була англійською акторкою і співачкою Едвардіанської ери. Вона славилася своїм грецьким профілем, блакитними очима і граціозними рухами. Роль веселої вдови однойменної оперети Франца Легара (1907 рік) зробила її справжньою зіркою.
4. Ганна Павлівна Павлова (Anna Pavlovna Was A Russian Prima Ballerina)
Ганна Павлівна Павлова (31 січня 1881 — 23 січня 1931 рр.) — російська акторка балету, прима-балерина Маріїнського театру у 1906-1913 роках, одна з найбільших балерин XX століття. Після початку Першої світової війни оселилася в Великобританії, постійно гастролювала зі своєю трупою по всьому світу, виступивши в більш ніж 40 країнах і у багатьох з них вперше представивши мистецтво балету. Гастролі Анни Павлової сприяли утвердженню світової слави російського балету. Хореографічна мініатюра-монолог «Вмираючий лебідь» у виконанні балерини стала одним з високих еталонів російської балетної школи.
5. Ріта Мартін (Rita Martin)
Ріта Мартін була моделлю і почала свій кар’єрний творчий шлях в 1897 році. Вона була моделлю для численних фотосесій, обожнювана сотнями фотографів. А потім і зовсім стала еталоном краси. Пізніше вона і сама стала фотографом.
6. Марія-Луїза Дерваль (Louise Derval)
Марія-Луїза Дерваль була французькою актрисою і славилася дуже неординарною красою. Вона відома за роллю у фільмі «Блазень Шико».
7. Прекрасна Отеро (Кароліна Отеро) (Carolina “la Belle” Otéro Was A Spanish-born Dancer And Actress)
Кароліна Отеро (4 листопада 1868 — 10 квітня 1965), або Прекрасна Отеро — французька співачка і танцівниця іспанського походження, зірка і символ прекрасної епохи. Виступала в паризькому театрі Фолі-Бержер, концертному залі “Олімпія”. Гастролювала в Австро-Угорщині, США, Аргентині, Росії, познайомилася з Распутіним. Серед її прихильників були Вільгельм II, Микола II, Леопольд II, Альфонс XIII, Едуард VII, Арістід Бріан, Габріеле д’Аннунціо і багато інших. З-за неї стрілялися на дуелях, її портрети писали багато художників, модні фотографи знімали її для поштових листівок.
Вирізнялася вражаючою життєвою силою і хворобливою пристрастю до азартних ігор.
У 1910 пішла зі сцени, переїхала в Ніццу. Жила в самотності на допомогу, яку їй виплачувало казино Монте-Карло в пам’ять про ті мільйони франків, що Кароліна Отеро програвала тут раніше.
8. Міс Валлі, Валлі (Miss Valli Valli)
Міс Валлі, Валлі, народжена в Німеччині акторка водевілю і німого кіно. Вона дебютувала яу акторка, коли їй було 12 років. Вона грала в основному в Англії, а потім і в США.
9. Принцеса Вікторія Луїза Прусська (Princess Viktoria Luise Von Preußen)
Прусська принцеса була надзвичайно розумна і красива. Її назвали на честь прабабусі великої королеви Англії Вікторії.
10. M. Thermonde
Ця актриса Вікторіанської епохи прикрашала сцени у Франції. Це фото 1905 року.
11. Мата Харі (Margaretha Geertruida Macleod Known Better By The Stage Name Mata Hari)
Виконавиця екзотичних танців і куртизанка, яка служила так само шпигуном у Франції під час першої Світової війни. Виявилося, що вона була подвійним агентом і працювала на Німеччину. Згодом була страчена в 1917 році.
12. Невідома дама (Unknown Lady)
Назвемо стиль 20-х років «бунтівним». Дамські сукні ставали все коротшими з приходом нової модної ери. Одежа ставала більш комфортною і менш обмежуючою, як, власне, і погляди соціуму.
13. Непальська жінка (Nepaly Lady)
Традиційна непальська одежа того часу піддалася впливу сусідніх країн: сьогоднішніх Індії, Пакистану, Бангладеш і Шрі-Ланки. Хоча традиційна непалська сукня зберегла свої обриси і особливості. Різноманіття клімату, релігій і етнічних груп в одній маленькій країні надали непальської моді свій особливий шарм і унікальний стиль.
14. Румунська королева Марія (Princess Marie of Edinburgh, more commonly known as Marie of Romania)
Королева Марія просто ненавиділа свого чоловіка. Подейкують, що деякі з дітей були не від чоловіка. Тим не менш вона старанно служила своїй країні. Марія любила Румунію і її народ, а народ Румунії любив Марію.
15. Агнес Ейрс (Agnes Ayres)
Агнес Айрс була однією з найвизначніших кіноактрис в безмовну епоху.
16. Невідома дама (Unknown Lady)
На початку 20-го століття жіночі панчохи носили з підв’язками. А підв’язки, в свою чергу, були винайдені після вимог жінок чогось більш зручного і вільного. До цього ж жіночі панчохи кріпилися до корсета.
17. Габріелла Рей (Gabrielle Ray Was An English Stage Actress, Dancer And Singer)
Габріела Рей була акторкою в Эдвардіанску епоху. Її зображення прикрашало картки цілого історичного періоду. Таким чином, вона стала однією з перших в світі «супермоделей».
18. Клео де Мерод (Cléopatra de Diane Mérode)
Клеопатра Діана де Мерод (Cléopatra de Diane Mérode; 27 вересня 1875 — 11 жовтня 1966) — французька співачка, зірка Прекрасної епохи. Нащадок бельгійського знатного роду, обожнювала танці і вибрала для свого життя цей сумнівний шлях. Чому сумнівний? «Прогресивне» європейське суспільство щиро вірило, що пристойна дівчина займатися танцями не буде.
Природа наділила її неймовірною і незвичайної для того часу красою. У 1896 році журнал «L ” Illustration» вибрав її «Королевою краси» серед 131 дівчата! Її зовнішністю користувалися багато компанії в рекламних цілях. Її фотографії друкувалися на рекламних листівках і плакатах, поштових картках і плакатах, які можна було знайти в будь-якому куточку Європи.
Серед численних шанувальників Клео де Мерод був бельгійський король Леопольд II, про що розказано в мемуарах танцівниці (посвячені в цю історію парижани за очі дражнили короля Клеопольдом).
19. Мод Адамс (Maude Ewing Adams Kiskadden, known professionally as Maude Adams, was an American actress.
Мод Адамс (11 листопада 1872 — 17 липня 1953) — американська театральна акторка. Її мати була акторкою, тому з ранніх років Мод звикла до постійних гастролей по різних театрах країни. Свою кар’єру актриси почала вже в 5 років. Дебют на Бродвеї відбувся 1888 році, після чого її кар’єра пішла вгору. На піку своєї популярності, а точніше в 1917 році, Мод Адамс залишила театр.
20. Дівчина з мандоліною (Girl With Mandolin)
21. Молоді алжирські дівчата (Young Algerian Girls)
22. Невідома японська дівчина з парасолькою (Unknown Japanese Woman With Umbrella)
23. Дві невідомі дівчини (Two Unknown Young Ladies)
24. Крушельницька Соломія Амвросіївна
Українська оперна співачка, педагог (23 вересня 1872, с. Білявинці, нині Бучацький район Тернопільської області, Україна — 16 листопада 1952, м. Львів)
За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва.
Її дивовижна красота, чудові манери, вишуканість, елегантність, щирість і неперевершений голос привертали до неї симпатії і прихильність оточуючих, приковували увагу. А її життя стало прикладом того, як людина може досягти всього у своїй кар’єрі лише завдяки власному таланту, копіткій праці, наполегливості у досягненні своєї мети та самопожертві в ім’я мистецтва.
Останній виступ С.Крушельницької в грудні 1949 року пройшов у Львівській філармонії. Сива худорлява літня жіночка, яка, спираючись на паличку, вийшла на сцену, раптом заспівала сильним, з повним діапазоном голосом. Тим самим голосом, який підкорював слухачів по всьому світу. І, вже за давньою традицією, наприкінці концерту зазвучали такі рідні українські пісні, любов до яких з самого дитинства плекала Соломія в своїй душі.
Незадовго до смерті її талант, нарешті, був відмічений Радянською владою присвоєнням звання Заслужений діяч мистецтв УРСР, що було дивно для тих часів, адже, залюбки виконуючи народні пісні, Соломія Амвросіївна ніколи не співала про «партію, Леніна, комсомол».
Пішла з життя Соломія Крушельницька 16 листопада 1952 року. Поховали її у Львові на Личаківському цвинтарі. Її могилу вінчає «Співучий Орфей», символ музики, тієї самої музики, яка була сенсом всього життя видатної української співачки.
За матеріалами Тутка.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини