100-літні фотографії найкрасивіших жінок тих часів.

1. Лузонська жінка (Luzon Woman From The Philippines)

Ця жінка з філіппінського острова Лузон демонструє стиль і моду свого часу. У той час, на початку 20 століття, американська мода вже почала мати свій вплив, але традиційний Тагальський стиль у одязі все ще вельми очевидний.

2. Анна Мей Вонг (Anna May Wong Was The First Chinese American Movie Star)

Анна Мей Вонг (3 січня 1905 р. — 2 лютого 1961) — перша кіноакторка китайського походження, яка досягнула популярності в Голівуді. Змогла зробити чудову кар’єру акторки, не дивлячись на вельми поширені расистські настрої того часу. Вонг часто доводилося змагатися з білими жінками за азіатські ролі. У 1936 році Вонг побувала в Китаї, відвідавши Пекін і Шанхай. Проте через протест громадян, які вважали, що її робота в Голлівуді ганьбить країну, акторці не дозволили відвідати село її предків.

3. Лілі Елсі (Lily Elsie, English Actress And Singer)

Лілі Елсі (8 квітня 1886 — 16 грудня 1962 року) була англійською акторкою і співачкою Едвардіанської ери. Вона славилася своїм грецьким профілем, блакитними очима і граційними рухами. Роль веселої вдови у однойменній опереті Франца Легара (1907 рік) зробила її справжньою зіркою.

 

4. Ріта Мартін (Rita Martin)

Ріта Мартін була моделлю і почала свій кар’єрний творчий шлях у 1897 році. Вона була моделлю численних фотосесій, обожнювана сотнями фотографів.  Пізніше вона і сама стала фотографом.

5. Марія-Луїза Дерваль (Louise Derval)

Марія-Луїза Дерваль була французькою акторкою і славилася дуже неординарною красою. Вона відома за роллю у фільмі «Блазень Шико».

6. Прекрасна Отеро (Кароліна Отеро) (Carolina “la Belle” Otéro Was A Spanish-born Dancer And Actress)

Кароліна Отеро (4 листопада 1868 — 10 квітня 1965),  або Прекрасна Отеро — французька співачка і танцівниця іспанського походження, зірка і символ прекрасної епохи. Виступала в паризькому театрі Фолі-Бержер, концертному залі “Олімпія”. Гастролювала в Австро-Угорщині, США, Аргентині. Серед її прихильників були Вільгельм II, Микола II, Леопольд II, Альфонс XIII, Едуард VII, Арістід Бріан, Габріеле д’Аннунціо і багато інших. Через неї стрілялися на дуелях, її портрети писали художники, модні фотографи знімали її для поштових листівок.

Вирізнялася вражаючою життєвою силою і хворобливою пристрастю до азартних ігор.

У 1910 пішла зі сцени, переїхала в Ніцу. Жила самотньо на допомогу, яку їй виплачувало казино Монте-Карло в пам’ять про ті мільйони франків, що Кароліна Отеро програла тут раніше.

7. Міс Валлі, Валлі (Miss Valli Valli)

Міс Валлі, народилася в Німеччині,  акторка водевілю і німого кіно. Вона дебютувала як акторка, коли їй було 12 років. Грала в основному в Англії, а потім і в США.

8. Принцеса Вікторія Луїза Пруська (Princess Viktoria Luise Von Preußen)

Пруська принцеса була надзвичайно розумна і красива. Її назвали на честь прабабусі великої королеви Англії Вікторії.

9. M. Thermonde

Ця акторка Вікторіанської епохи прикрашала сцену Франції. Це фото 1905 року.

10. Мата Харі (Margaretha Geertruida Macleod Known Better By The Stage Name Mata Hari)

Виконавиця екзотичних танців і куртизанка, яка служила так само шпигуном у Франції під час першої Світової війни. Виявилося, що вона була подвійним агентом і працювала на Німеччину. Згодом була страчена в 1917 році.

11. Невідома дама (Unknown Lady)

Назвемо стиль 20-х років «бунтівним». З приходом нової модної ери дамські сукні ставали все коротшими.  Одяг ставав більш комфортним і менш обмежуючим, як, власне, і погляди соціуму.

12. Непальська жінка (Nepaly Lady)

Традиційний непальський одяг того часу піддався впливу сусідніх країн: сьогоднішніх Індії, Пакистану, Бангладеш і Шрі-Ланки. Хоча традиційна непальська сукня зберегла свої обриси і особливості. Різноманіття клімату, релігій і етнічних груп в одній маленькій країні надали непальській моді  особливого шарму і унікального стилю.

13. Румунська королева Марія (Princess Marie of Edinburgh, more commonly known as Marie of Romania)

Королева Марія ненавиділа свого чоловіка. Подейкують, що деякі з дітей були не від нього. Тим не менше вона старанно служила своїй країні. Марія любила Румунію і її народ, а народ Румунії любив Марію.

14. Агнес Ейрс (Agnes Ayres)

Агнес Айрс була однією з найвизначніших кіноакторок в безмовну епоху.

15. Невідома дама (Unknown Lady)

На початку 20-го століття жіночі панчохи носили з підв’язками. А підв’язки, в свою чергу, були винайдені після вимог жінок чогось більш зручного і вільного. До цього  жіночі панчохи кріпилися до корсета.

16. Габріелла Рей (Gabrielle Ray Was An English Stage Actress, Dancer And Singer)

Габріела Рей була акторкою в Эдвардіанску епоху. Її зображення прикрашало картки цілого історичного періоду. Таким чином, вона стала однією з перших у світі «супермоделей».

17. Клео де Мерод (Cléopatra de Diane Mérode)

Клеопатра Діана де Мерод (Cléopatra de Diane Mérode; 27 вересня 1875 — 11 жовтня 1966) — французька співачка, зірка Прекрасної епохи. Нащадок бельгійського знатного роду, обожнювала танці і вибрала для свого життя цей сумнівний шлях. Чому сумнівний? «Прогресивне» європейське суспільство щиро вірило, що пристойна дівчина займатися танцями не буде.

Природа наділила її неймовірною і незвичайною для того часу красою. У 1896 році журнал «L ” Illustration» вибрав її «Королевою краси» серед 131 дівчини! Її фотографії друкували на рекламних листівках і плакатах, поштових картках і плакатах, які можна було знайти в будь-якому куточку Європи.

Серед численних шанувальників Клео де Мерод був бельгійський король Леопольд II, про що згадано в мемуарах танцівниці (парижани позаочі дражнили короля Клеопольдом).

18. Мод Адамс (Maude Ewing Adams Kiskadden, known professionally as Maude Adams, was an American actress.

Мод Адамс (11 листопада 1872 — 17 липня 1953) — американська театральна акторка. Її мати була акторкою, тому з ранніх років Мод звикла до постійних гастролей у різних театрах країни. Свою кар’єру почала вже в 5 років. Дебют на Бродвеї відбувся у 1888 році, після чого її кар’єра пішла вгору. На піку своєї популярності, а точніше в 1917 році, Мод Адамс покинула театр.

19. Дівчина з мандоліною (Girl With Mandolin)

20. Молоді алжирські дівчата (Young Algerian Girls)

21. Невідома японська дівчина з парасолькою (Unknown Japanese Woman With Umbrella)

22. Дві невідомі дівчини (Two Unknown Young Ladies)

23. Крушельницька Соломія Амвросіївна (Solomiya Krushelnytska)

Українська оперна співачка, педагог (23 вересня 1872, с. Білявинці, нині Бучацький район Тернопільської області, Україна — 16 листопада 1952, м. Львів)

За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак –  звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва.

Її дивовижна краса, чудові манери, вишуканість, елегантність, щирість і неперевершений голос привертали до неї симпатії і прихильність людей, приковували увагу. А її життя стало прикладом того, як людина може досягнути всього у своїй кар’єрі лише завдяки власному таланту, копіткій праці, наполегливості у досягненні своєї мети та самопожертві в ім’я мистецтва.

Останній виступ С.Крушельницької в грудні 1949 року відбувся у Львівській філармонії. Сива худорлява літня жінка, яка, спираючись на паличку, вийшла на сцену, раптом заспівала сильним, з повним діапазоном голосом. Тим самим голосом, який підкорював слухачів по всьому світу. І, вже за давньою традицією, наприкінці концерту зазвучали такі рідні українські пісні, любов до яких з самого дитинства плекала Соломія в своїй душі.

Незадовго до смерті її талант нарешті  відзначила Радянська влада присвоєнням звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР, що було дивно для тих часів, адже, залюбки виконуючи народні пісні, Соломія Амвросіївна ніколи не співала про «партію, Леніна, комсомол».

Пішла з життя Соломія Крушельницька 16 листопада 1952 року. Поховали її у Львові на Личаківському цвинтарі. Її могилу прикрашає «Співучий Орфей» –  символ музики, тієї самої музики, яка була сенсом всього життя видатної української співачки.

 

За матеріалами: Тутка

Comments

comments