14 осіб різних професій поділилися маловідомими фактами

Користувач Reddit дав запитання, які маловідомі факти знають представники популярних професій. І з’ясував, що всі літаки мають незначні несправності, зміна паролю кожних 3 місяці не захищає нас від хакерських загроз, а Кім Кардаш’ян, можливо, носить перуку.

Тутка вибрав найцікавіші факти і знайшов їм повне або часткове підтвердження.



Цікаве

Рятувальник: «Люди, які тонуть, мовчать. Я витягнув з води дитину, яка була за менш ніж метр від групи дорослих. Жодна людина не помітила, що вона тоне».

Це правда. Потопельники чисто технічно не можуть покликати на допомогу: щоб крикнути, їм треба зробити вдих. Як правило, в такій ситуації не виходить навіть помахати рукою, тому що інстинктивно людина розводить руки в боки і намагається спертися на воду, щоб утриматися на плаву.

***
IT-фахівець: «Зміна паролю кожних 90 днів не робить ваш аккаунт більш захищеним від хакерських загроз. Навпаки, так ви тільки знижуєте рівень безпеки».

Це частково правда. З одного боку, практика регулярної зміни паролю спонукає людину вигадувати новий нашвидкуруч. Часто береться попередній, і користувач змінює в ньому лише кілька символів. Це, звичайно, від зламу не захистить. З іншого боку, якщо ви придумуєте унікальний новий пароль і регулярно його оновлюєте, то ваші дані найімовірніше залишаться недоторканими.

***
Психолог: «Люди вважають, що вони добре вміють розпізнавати брехню. Це обман. На тестах тільки 50% людей бачать ознаки брехні. Правда, відсоток трохи зростає, якщо перед вами сидить той, кого ви знаєте особисто».

Це правда. Дослідники проводили експеримент: люди повинні були без спеціальних засобів вирішити, бреше їм людина чи ні. І тільки в 54% випадків вони потрапили в яблучко.

***
Тату-майстер: «Торкатися немитими руками щойно набите татуювання – це дуже погана ідея. Дивно, що треба повторювати це для кожного клієнта».

Це правда. Свіже татуювання є, по суті, відкритою раною. Брудними пальцями чіпати його не варто, оскільки ви можете занести інфекцію. І краще не чіпати татуювання взагалі, навіть якщо руки у вас чисті. Так воно швидше заживе.

***

Перукар: «Не можна висвітлити чорне волосся за один раз. Для цього треба робити змивання до 10 разів – ваше волосся тим часом перетвориться на солому. А Кім Кардаш’ян чи на кого ви там дивитеся носить перуку!»

Це частково правда. Чим темніше волосся, тим більше буде потрібно сеансів по його висвітленню. При цьому проміжок між ними повинен бути тривалим (хоча б кілька тижнів), щоб не завдати шкоди шевелюрі. Якщо всі заходи безпеки дотримані, то можна і висвітлити волосся, і зберегти його красу і здоров’я. Що стосується кількості змивань, то тут все індивідуально: якщо волосся у вас чорне, мов вороняче перо і при цьому фарбоване, то для переходу на платиновий блонд дійсно може знадобитися близько 10 сеансів.

***
Матрос: «Більшість людей на морі гине в рятувальних човнах, а не в корабельних аваріях або від інших лих».

Це, можливо, правда. На жаль, вірогідної статистики з нещасних випадків на морі немає. Однак досвідчені моряки розповідають, що казусів рятувальних човнів на перший погляд дійсно більше. Зокрема, через недотримання заходів безпеки: через погане кріплення іноді вони перевертаються або падають з великої висоти у воду разом з пасажирами.

***
Співробітник кав’ярні: «Кав’ярня витрачає більше грошей на придбання молока, а не кави».

Це частково правда. Взагалі, найдорожчий продукт в цьому бізнесі – паперова склянка. На їх купівлю грошей витрачається дійсно більше, ніж на кавові зерна. А ось вартість придбаного молока приблизно така ж, як і кави. Хоча від закладу до закладу це співвідношення може змінюватись.

***
Інженер: «Фарба у вашому принтері – це просто розплавлений пластик».

Це правда. У складі фарби є складні полімери, барвники та магнітні матеріали. Тому, до речі, тонер у сухому вигляді небезпечний для здоров’я, особливо при вдиханні.

***

Ліфтер: «Якщо у ліфта обірветься трос, то він підніметься вгору, а не з гуркотом полетить донизу. Тому що у ліфта є противага».

Це частково правда. У ліфта не один трос, а три і більше. Кожен з них має силу розриву приблизно в 3,5 тонни. Порвати їх всіх – завдання нездійсненне. Якщо це все ж сталося, набирає чинності механізм обмеження швидкості. Через це ліфт буде опускатися повільно або зупиниться взагалі.

***
Онколог: «Ракові клітини щодня розвиваються в нашому організмі, а імунна система успішно знищує їх. Ми живемо і навіть не здогадуємося про те, що щодня перемагаємо рак».

Це правда. Людське тіло виробляє незліченну кількість клітин щодня. Деякі з них є потенційно небезпечними: якщо не знищити їх вже зараз, то вони можуть утворити ракові пухлини. Виявленням і знищенням імунна система займається кожен момент нашого життя.

***
Дитячий психолог: «Найкраще лікування дитячої тривожності – це лікування тривожності батьків».

Це правда. Часто надмірно неспокійні батьки провокують розвиток тривожності у своєї дитини. Тому терапія дорослих може зняти симптоми і у маленьких пацієнтів.

***

Пілот: «Немає такого поняття, як літак, який ідеально працює. Будь-який літак, на якому ви летите, має цілу купу несправностей. Головне, що польоту вони не заважають».

Це схоже на правду. Колишні співробітники аероліній розповідають, що у будь-якого повітряного судна є технічні проблеми. Питання в тому, наскільки вони серйозні: якщо плановий огляд знаходить неполадку, яка може загрожувати успіху польоту, то літак нікуди не полетить.

***

Лікар: «Більшість лікарських трав дають побічні ефекти, якщо ви приймаєте їх паралельно з ліками. ЗАВЖДИ розповідайте лікарю, якщо використовуєте їх».

Це правда. Більш того, лікарські трави можуть бути небезпечні самі по собі, якщо попередньо ви не проконсультувалися зі спеціалістом. Це відбувається від того, що більшість рослин містять отруйні речовини. У малих і суворо регульованих дозах вони корисні, а якщо дозу перевищити, то можна завдати собі шкоди.

***

Невролог: «Нейродегенеративні захворювання вражають організм задовго до того, як ви виявляєте у себе перші симптоми. Серйозно, ніхто не прокидається одного ранку з хворобою Альцгеймера. Ознаки недуги можна знайти у себе років за 20 до того, як почне відмовляти пам’ять».

Це правда. Проблема в тому, що ранні симптоми старечого недоумства багатьма сприймаються як проста зміна характеру.

А у вас яка професія? Розкажіть нам її секрет в коментарях.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини