14 речей, яких краще позбутися і більше ніколи не зберігати у своєму будинку

Іноді ми зберігаємо безкорисні та навіть небезпечні предмети, що займають надто багато місця і негативно впливають на наше здоров’я. Пропонуємо вам список повсякденних речей, яких нам краще позбутися.

Пластиковий посуд

Так, пластиковий посуд легкий, і вам не потрібно його мити, але бажано користуватися звичайними посудом, оскільки пластикові тарілки та чашки надзвичайно нeбeзпечні для нашої планети. Набагато краще витратити кілька хвилин на миття посуду, ніж сприяти забрудненню навколишнього середовища.



Лаки для нігтів

Багато лаків містять толуол, формальдегід, дибутилфталат та інші нeбeзпечні інгредієнти, які можуть вплинути на наше здоров’я. Майстри манікюру піддаються більшому ризику серйозних захвopювань, ніж інші: вони вдихають випари хімікатів з лаків для нігтів щодня.

Перед покупкою ознайомтеся з усіма компонентами лаку для нігтів. Що стосується манікюрних салонів, то краще провітрювати усі приміщення якомога частіше.

Перевантажені електричні подовжувачі

Ми всі використовуємо шнури-подовжувачі вдома і часто забуваємо про правила їх експлуатації. Перевантажений подовжувач може спричинити пожежу. Більше того, ви можете перечепитися і впасти, тому використовуйте їх з обережністю.

Вінілові шпалери

Головний «інгредієнт» у вінілових шпалерах — це полівінілхлорид (або ПВХ). Покриття стін вініловими шпалерами спричиняє випари вінілхлориду. Тривале користування пов’язане з токсичністю майже у кожній великій живій системі.

Будьте уважні при виборі шпалер. Спробуйте експериментувати з фарбою замість вінілових настінних покриттів.

Тимчасові меблі

Ми завжди намагаємося, щоб наш будинок виглядав затишно, але ніщо не руйнує приємний декор, як тимчасові меблі, які зазвичай купують, щоб заповнити простір. Не купуйте такі меблі взагалі. Замість цього купуйте класичні предмети меблів, які не втрачають свою цінність з часом.

Косметика з просроченим терміном дії

Не рекомендується використовувати застарілі косметичні товари, оскільки вони не будуть працювати так, як вони повинні. Наприклад, лосьйон SPF не захистить вашу шкіру, крем BB буде майже прозорим і так далі. Іноді термін дії косметики може викликати подразнення шкіри та вугрі.

Освіжувачі повітря

Багато освіжувачів повітря містять токсичні хімічні речовини, які не вказані на етикетках. Ви можете замінити свій освіжувач повітря натуральними ефірними маслами, торбинкою з травами, які наповнять вашу домівку приємним запахом.

Розкладний диван

Чим старші ми стаємо, тим комфортніші мають бути наші ліжка. Якщо вам не потрібно кожного вечора розсувати диван, то ваш сон стане комфортнішим.

Шторку в душі, яку ніколи не мили

Вчені попереджають, що мильні плями на шторці для душу насправді є бактеріями. Вони можуть викликати різні спонтанні інфeкції у людей з слабкою імунною системою. Щоб тримати шторку чистою, вам потрібно регулярно мити її содою з оцтом.

Старі візитки та журнали

Пора викинути старі візитні картки. Ніхто не потребує візитної картки компанії, з якою ви працювали 5-10 років тому.

Журнальні вирізки виглядають дуже добре в колажі або корисні для дизайнерів, модельєрів та інших творчих людей. Але прийшов час попрощатися з усіма старими, запиленими журналами, які лише створюють безлад.

Рушники у ванній кімнаті

Рушники, що зберігаються в теплій та вологій ванні, створюють прекрасне середовище для бaктерій. Краще тримати їх у шафі в кімнаті. Рекомендується також прати банні рушники принаймні один раз на тиждень та сушити їх одразу після використання.

Старі килими

Килими збирають пил, і важливо чистити їх приблизно двічі на тиждень. Ось чому багато людей вже відмовилися від них. Крім того, не рекомендується їх зберігати, тому що навіть килими, згорнуті в рулон, збирають пил та бруд і займають забагато місця.

Штучні рослини

Рослини можуть принести затишок в будь-яку кімнату, але штучні — виключення — не купуйте їх, навіть якщо ви не хочете витрачати час на догляд за реальними рослинами. Замість пластмасових квітів, краще посадіть невибагливі рослини, такі як кактуси або суккуленти (алое тощо).

Спатіфіліум

Спатіфіліум є популярною кімнатною рослиною. Однак ця прекрасна рослина може бути небезпечною для дітей та домашніх тварин.

Ці рослини не токсичні, якщо ви їх не жуєте та не ковтаєте. У випадку, якщо людина або тварина з’їсть листок, вони можуть мати запалення та нудоту.

За матеріалами Особлива.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини