15 цікавих фактів про амішів – одну з найвідоміших релігійних меншин (фото)

Одна з найвідоміших груп релігійних меншин у світі, аміші знамениті своїм традиційним способом життя. Вони живуть набагато простіше, ніж переважна більшість людей, часто суто за рахунок сільського господарства та промислу. Навколо цієї групи, яка відокремилася від менонітів кілька століть тому, ходить безліч легенд, тому спробуємо розібратися, що ж насправді є правдою.

Походження амішів

Image result for amish culture, beliefs and lifestyle
Термін «аміші» походить від імені Якоба Аммана, швейцарського анабаптиста і меноніта, який люто виступав за буквальне тлумачення Біблії. Його ідеї викликали розкол у церкві, а послідовники Аммана, які пішли з ним, стали відомими як аміші.

Хрещення та шлюб


Хрещення у амішів відбувається найчастіше у 18-22 років. Поки цього не станеться, людині не дозволяється вступати в шлюб. Також на момент вступу в шлюб майбутнє подружжя повинно бути членами церкви.

Ненасильство

Image result for amish communities in indiana
Аміші – страшенні пацифісти і відкидають будь-яку форму насильства. Саме тому вони не брали участі в жодній війні.

Безликі ляльки

Image result for amish dolls no face
Той, хто побачить ляльки амішів, нічого не знаючи про них заздалегідь, напевно пригадає парочку фільмів жахів. У них просто немає облич. Безликі ляльки, як вважають, мають утримати людей від гордості і марнославства. Також з подібної причини аміші не грають на музичних інструментах, стверджуючи, що інструменти являють собою метод самовираження, який буде стимулювати розвиток почуття гордості та зарозумілості.

Румспрінга

Image result for amish community
Коли дитині в сім’ї амішів виповниться 16 років, він стає «румспрінга». Протягом певного часу йому дозволено виходити на вулицю і робити речі, які, як правило, заборонені в громаді амішів. Протягом цього часу підліток повинен визначитися, чи прийме він хрещення і стане членом Церкви амішів або назавжди покине громаду.

Аміші в цифрах

Image result for amish life in the modern world
Аміші вперше емігрували до Північної Америки на початку 1700-х років і спочатку осіли в Пенсільванії. Сьогодні понад 300 тисяч амішів живуть в більш ніж 28 штатах США і в Канаді.

Роль жінки у амішів

Image result for amish kitchen
Жінка в сім’ї амішів в першу чергу є домогосподаркою, в обов’язки якої входить приготування їжі, домашнє господарство і допомога сусідам. «На людях» жінка, як правило, слідує прикладу свого чоловіка.

Уникання і відлучення

Image result for Amish
Аміші можуть карати членів свого суспільства двома різними способами. Першим з них є «уникнення», при якому члени спільноти обмежують всі контакти з порушником, щоб осоромити його і вказати на помилковість його шляху. Більш серйозне покарання – «відлучення». Це повне припинення контакту з людиною і вигнання його з громади. Навіть батьки повинні припинити контакти зі своєю дитиною, якщо той був відлучений від церкви.

Автомобілі

Image result for amish buggy road sign
В цілому, добре відомий той факт, що аміші не можуть використовувати моторизовані транспортні засоби, такі як автомобілі. В основному вони використовують коней і коляски – одновісні кінні екіпажі.

Знамениті бороди
Image result for amish beard with mustache
Якщо просто подивитися на чоловіка аміша, відразу можна сказати – він одружений чи ні. Після весілля кожен аміш відразу ж починає ростити бороду.

Сукні жінок

Image result for do amish wear swimming
У жінок амішів після весілля є інша традиція. Вони надягають свій весільний наряд (який обов’язково повинні пошити самі) на недільні церковні служби.

Освіта

Image result for amish one room schoolhouse
Діти амішів навчаються в маленьких школах на один клас у вчителів громади. Після закінчення такої початкової освіти дитина починає отримувати професійне навчання (наприклад, сільськогосподарські та теслярські навички) у своїй сім’ї та членів громади.

Проповідування

Image result for amish lifestyle
Аміші відрізняються від інших християн тим, що вони не беруть участь в місіонерській роботі або євангелізації. Простіше кажучи, вони не намагаються навернути якомога більше людей у свою віру.

Ліки

Image result for amish country
Громади амішів, як правило, не заперечують проти використання сучасної медицини і вдаються до неї в серйозних випадках. Оскільки у амішів немає страховки, гроші на оплату лікування хворого збирають всією громадою.

Перехід у віру амішів

Image result for used to be amish
Ті, хто хоче вступити в Церкву амішів, зіткнуться з певними труднощами. По-перше, потрібно вивчити німецький діалект, на якому говорять пенсільванські аміші (деякі говорять тільки німецькою мовою), а також відмовитися від сучасних зручностей, яких просто немає у амішів. Новонаверненого селять в сім’ї амішів, щоб він адаптувався до їхнього способу життя. Після достатнього періоду акліматизації у церкві проводиться голосування з питання доцільності визнання потенційного новонаверненого членом громади

Джерело: Морс

Comments

comments