5 делікатесів з нашого дитинства, від яких сучасні діти вернуть носа

В епоху ринкової економіки, коли прилавки буквально ломляться від різноманіття товарів і продуктів, про кулінарні пристрасті радянських громадян згадують хіба що ті, чиє дитинство припало на часи дефіциту. Давайте разом згадаємо делікатеси минулого, від яких сучасні діти вернуть носа.

Пінка від варення



У кожному господарстві прагнули робити запаси, консервуючи овочі і фрукти на зиму. Хто родом з тих часів пам’ятає тази з варенням з солодкими пінками. І якщо варення дбайливо закупорювалося в банки і виносилося в комору або підвал до холодів, то пінки, покриті тягучою скоринкою, без залишку діставалися маленьким ласунам. Сьогоднішніх дітей вже не спокусити солодким накипом, та й думка, що її не слід вживати в їжу, все більше вкорінюється в розумінні господинь.

Гоголь Моголь

Цей десерт вважався по істині, королівським, назва цієї смакоти була загадковою і незвичною, до того ж бабусі і мами раді були нагодувати чадо корисним продуктом. Варіантів рецепта було кілька, а інгредієнтів тільки два – яйця і цукор. У міцну піну збивали цукровий пісок з білком або, з ним же, розтирали жовток, іноді яйце для гоголь-моголя використовували цілком. Сьогодні складно уявити, що батьки ризикнуть нагодувати дітей, не обробленим термічно яйцем.

Шовковиця

Плоди шовковиці сьогодні швидше зійдуть за заморський десерт, ніж банани або лимони. За часів радянського дитинства, по потемнілих руках і ротам дітей можна було зрозуміти, що сезон ягоди в самому розпалі. Хоча багато хто з них стверджували, що недозріла шовковиця ще смачніше.

Хліб з цукром

Справжнє тістечко це не те, що з кремом, а коли на свіжий батон щедро намазували вершкове масло і посипали його цукром. Принаймні так вважають ті, кому пощастило застати часи справжнього вершкового масла, яке мало абсолютно приголомшливий смак і аромат. Сьогодні діти не оцінять подібний «бутерброд», у них є безліч замінників – бісквітів на різні смаки.

Кисіль

Він був одним з небагатьох повсюдно доступних продуктів в магазинах. Густий підсолоджений напій подавали в дитячих садах, шкільних і робочих їдальнях. Але багато смачніше було гризти важкий брикет з яскравим, з приємною кислинкою, смаком. Тепер же дітей не здивувати невигадливим десертом, а кисіль з магазинних полиць витіснили соки і різноманітні солодкі напої.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини