5 порад, як уберегти дітей від коронавірусу

У США зафіксували перший випадок смерті немовляти від коронавірусу. Жертвою пандемії стала однорічна дитина у Чикаго. В Україні коронавірус діагностували майже у двох десятків дітей. 28 березня COVID-19 виявили у 6-місячної дитини із Умані на Черкащині.

Вірус небезпечний тим, що його не одразу можна розпізнати. Gazeta.ua пропонує 5 способів уникнути зараження дітей.

1. Тримайте дітей вдома. Обмежте усі контакти – із рідними, друзями та знайомими. Не ходіть на прогулянки у парки та на дитячі майданчики, у людні місця.2. Уникайте контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1-2 м від хворих людей. Шукати варто й альтернативні способи участі дітей в зборах, наприклад дивитися їх по телевізору або в Інтернеті, щоб вони могли уникнути особистого контакту. Це особливо важливо для дітей з високим ризиком ускладнень. Адже краплі, що містять віруси, можуть переміщатися не менше, ніж на 1-2 м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.

3. Навчіть дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання. Переконайтеся, що діти прикривають ніс і рот серветкою. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки. Це допомагає запобігти поширенню вірусу через повітря і на руках здорових людей.

4. Треба навчити дітей правильно мити руки – ретельно і часто з милом. Якщо мило і вода недоступні, дайте дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук. А ще – важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота. Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися.

5. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатури комп’ютера, телефони і іграшки.

Будьте готовими і поінформованими. Слідкуйте за епідемічною ситуацією, використовуючи офіційні джерела. Читайте та виконуйте рекомендації лікарів про заходи профілактики захворювань. Знання запобіжних заходів і способів отримання достовірної інформації допоможе скласти план захисту себе, своїх дітей та інших осіб.