8 дивовижних істот нашої планети, які дивують навіть вчених

Поки людство думає про колонізацію Марсу і шукає ознаки життя на інших планетах, у нас під боком ходять дуже дивні творіння природи, які бувають набагато цікавіші від холодного космосу. Зі статті ви дізнаєтесь про найбільшого поганця в тваринному світі, а також про те, де зберігається секрет вічного життя і хто з’їв Кракена.

Наша планета населена дивовижними істотами, чиї здібності можуть здивувати навіть вчених.

8. Медоїд



Рейтинг дивовижних тварин відкриває пухнасте звірятко, яке легко могло б стати головним героєм фільму жахів. І ось 5 причин для цього.

  • Головна особливість медоїда в тому, що йому все одно, на кого нападати: дикобраз, леопард, лев або буйвол – неважливо. Його навіть не цікавить їх кількість. І якщо він вступив в сутичку, то піти від нього живим навряд чи вийде. Одна з причин такої звірячої самовпевненості – товста і міцна шкіра, яку не беруть зуби хижаків і кілька видів зброї (стріли, списи, мачете).
  • Друга особливість шкіри медоїда – її еластичність, яка дозволяє звірові вільно викручуватися. Тому не рекомендується піднімати медоїда за шкуру і намагатися з ним впоратися: він все одно викрутиться і дотягнеться до життєво важливих органів.
  • Також від природи медоїду дісталися дуже гострі та міцні зуби і кігті, а на додаток ще й потужні щелепи, які дозволяють з’їсти свою здобич повністю: кістки, панцир і т. д.
  • Чому можна точно позаздрити, то це неймовірній імунній системі. Вчені не можуть зрозуміти, як організм медоїда дає собі раду з отрутами. Наприклад, якщо цього звіра вкусить кобра, то у нього починаються конвульсії і він вмирає, але через 40 хвилин оживає і продовжує бій або повертається до свого звичайного життя.
  • Незважаючи на те, що медоїд – всеїдний хижак, назву він виправдовує повністю, тому що дуже любить мед. Але найцікавіше те, як він його добуває. У медоїда є «спільники» – медовказівники (невеликі пташки). Вони знаходять вулики і своїм специфічним свистом вказують на них хижакові. Медоїд розоряє стільники, забирає мед, а пташці дістаються бджолині личинки.

7. Голчаста миша

Суперсила голчастої миші – регенерація. Вона може втекти з лап хижака, залишивши йому свою шкіру. Але цей маленький звір може відновити не тільки шкіру і хутро, а й хрящі, а також потові залози. Вчені припускають, що у ссавців є гени самовідновлення, як у рептилій, але поки ця здатність чомусь проявляється тільки у голчастої миші.

6. Тарбаган

Це миле звірятко крутіше за будь-якого верблюда. Тарбагани зовсім не п’ють води: їм достатньо того, що є в їжі, навіть якщо вона не багата вологою. Наприклад, в ході якогось експерименту тарбаган прожив без води 3 роки, харчуючись лише сухими зернами.

5. Качконіс

Зовнішність качкодзьоба викликає питання навіть у вчених. Здається, що коли природа створювала цю тварину, то ніяк не могла визначитися, що ж це: ніс качки, перетинчасті лапи, отруйна слина (а у самців отрута ще знаходиться і на задніх лапах), хвіст як у бобра, пухнасте тіло невеликого звірятка. При цьому він відкладає яйця, дає молоко і живе тільки в Австралії.

4. Австралійська акула-бик

Австралійська акула-бик могла бути стати суперлиходієм-самозванцем, бо, незважаючи на грізний вигляд, вона досить добра в душі. І ось кілька її особливостей.

  • Багато маленьких гострих зубів спереду призначені для риби та інших морських мешканців з м’якою тушкою. А ось на задній частині щелепи розташовуються великі та плоскі зуби для пережовування панцирів, морських їжаків, крабів і всіх тих, хто носить свій будинок завжди з собою.
  • Акула отруйна, але використовує цю особливість тільки з метою захисту. Довгі отруйні шипи на двох спинних плавцях допомагають їй врятуватися від більшого хижака. Отрута, до речі, не смертельна, а з  ефектом паралізування.
  • Дитинчата цих акул пізно дорослішають, самці виходять з дитячого віку тільки до 10 років, а самки до 14. І це з урахуванням середньої тривалості життя в 30 років. Дуже інфантильні істоти.
  • Людьми вони не цікавляться, але можуть легенько вкусити найбільш надокучливих, не завдаючи серйозної шкоди. У свою чергу і людям вони нецікаві, особливо як їжа: надто вже несмачне у цих акул м’ясо.

3. Напівслимак

Якби вчені могли передавати функції інших живих істот людям, то завдяки напівслимаку (Ibycus rachelae) на планеті було б набагато менше розбитих сердець. У цього малюка в запасі є «дротики» з любовним еліксиром, яким він стріляє в об’єкт своїх бажань. Суміш з карбонату кальцію і гормонів створює грайливий настрій і значно збільшує шанси на романтичну пригоду.

2. Безсмертна медуза

Секрет безсмертя ховається в морі, і зберігають його медузи. Turritopsis nutricula може заново почати своє життя – і не тільки з понеділка, але й коли захоче. Наприклад, після серйозної травми ці медузи пливуть на дно океану, щоб перетворитися в поліп і народитися заново. Процес дорослішання триває близько 2 місяців, а можливість переживати свої найкращі роки, здається, необмежена. Так, вчені стали свідками, як одна медуза «омолоджувалась» 12 разів.

1. Кашалот

Кашалот отримує заслужене 1-е місце в переліку найбільш незвичайних тварин нашої планети. І ось кілька доказів.

  • Кашалот може пірнути глибше і перебувати під водою довше, ніж будь-яка інша тварина, що дихає повітрям. Вчені стверджують, що були випадки, коли кашалоти занурювалися на глибину 4 тисячі метрів, але як їх легені витримують таке навантаження, вони пояснити не можуть.
  • Тварина є носієм дорогоцінного матеріалу, за якого всі парфумери світу готові віддати душу: мова про амбру. Звучить красиво, а насправді це тверда речовина сірого кольору в травному тракті кашалотів, яку вони відригують.
  • Другий за цінністю матеріал – спермацет, який відомий своїми чудовими цілющими властивостями.
  • Кашалоту досить спати 15 хвилин на день – і він бадьорий і свіжий. А за необхідності (і «жорстких дедлайнах») можуть обійтися без сну до 3 місяців.
  • А також він найбільш товстошкіра тварина на нашій планеті: 50 см шкіри у товщину.
  • І товстошкірий він не тільки фізично, а й емоційно. Так, він без краплі жалю їсть величезних кальмарів, поки ті відчайдушно чинять опір. Для візуалізації масштабів битви: одного разу кашалот побився з кальмаром вагою 200 кг і заковтнув його повністю.

А яка тварина здивувала вас найбільше за інших?

За матеріалами Тутка.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини