8 побутових предметів, які погіршують роботу вай-фай

Підійміть руку ті, хто ніколи не нервував через погане інтернет-з’єднання? Проблема може бути в налаштуваннях роутера чи поганому обслуговуванні інтернет-провайдера. Однак часом вай-фай погано працює через предмети інтер’єру, котрі близько розташовані до роутера.

Тутка поділиться з вами, які предмети — найзліші вороги вай-фай. А вкінці не проґавте цікаві поради, як можна уникнути поганого інтернет-з’єднання.

1. Металеві поверхні та меблі



Метал — провідник, тобто він вбирає електрику. Через те, що вай-фай випромінює електромагнітні хвилі, будь-яка металева поверхня чи предмет будуть перешкоджати їх поширенню. Якщо хочете безперебійного інтернет-з’єднання, тримайте роутер якнайдалі від таких речей.

2. Цегляні й кам’яні стіни

Певні типи стін блокують вай-фай сигнал. Серед найпоширеніших речовин, які перешкоджають гарному зв’язку назвемо мармур, цемент, бетон, штукатурка і цегла. Тепер зрозуміло, чому у 2-поверхових будівлях люди скаржаться на слабкий сигнал на одному із поверхів. Як цьому зарадити? Розмістіть роутер на відкритій поверхні далеко від стін.

3. Дзеркало

Предмет, в якому ми бачимо своє відбиття, відбиває ще й сигнал роутера. Воно — мов щит, від якого відскакує хвиля. Якщо дзеркало висить близько до роутера, сигнал буде слабким та нестійким.

4. Холодильники та пральні машинки

Загальновідомо, що електроприлади з трубами, по яких циркулює вода, не прагнуть дружби із вай-фай сигналом. Вода забирає енергію із бездротових потоків, що негативно впливає на якість інтернет-сигналу.

5. Новорічні гірлянди

Різнокольорові різдвяні вогники — теж приглушувачі вай-фай сигналу в будинку. Їх блискучі вогники створюють магнітне поле, котре взаємодіє з електро хвилями з роутера. В грудні заберіть роутер від ялинки.

6. Радіоняні

Ці прилади мають частоту 2,4 GHz – таку саму, як і вай-фай. Якщо два чи більше девайсів налаштовані на однакову частоту, вони передають дані, але не хвилі. Щоб дитячий прилад добре працював, він потребує надійного інтернет-з’єднання, отож заберіть його якнайдалі від роутера.

7. Дрони

Теж мають частоту 2,4 GHz, але не всі моделі. Все залежить від кількості енергії, яку споживає прилад.

8. Мікрохвильовки

Ще один пристрій, який за частотою наздоганяє вай-фай. Якщо ваш роутер знаходиться поруч із мікрохвильовою піччю, покладіть його на підвищення. Так негативний вплив побутового приладу зменшиться.

Бонус: як покращити якість вай-фай з’єднання

В домашніх умовах теж можна покращити якість інтернету.

1. З усіх вищенаведених пунктів оберіть найкраще місце для роутера.
2. Перезавантажуйте роутер.
3. Придбайте потужнішу антену
4. Забезпечте вай-фай надійним захистом — складним паролем, який важко зламати
5. Придбайте ретранслятор або поширювач вай-фай.
6. Обирайте вай-фай найновішої моделі та версії.
7. Оберіть частоту у 5 GHz – вона забезпечить швидше з’єднання, ніж 2,4 GHz.
8. Відформатуйте роутер — може звучить банально, але так його пам’ять очиститься і він стане готовим до оновлень

А у вас часто буває слабке вай-фай з’єднання? Можете додати щось від себе, як усунути цю проблему? Діліться думками в коментарях.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини