9 захисних систем нашого організму

Наш організм — це досить складна сукупність багатьох систем, які важко піддаються розумінню. Однією з таких систем є захисна система людського тіла. Вона захищає нас 24 години на добу, 7 днів на тиждень від різноманітних зовнішніх факторів, які можуть зашкодити нам. Сьогодні ми розповімо тобі про 9 захисні функції людського тіла.

Позіхання.

Основною функцією позіхання є охолодження нашого мозку після його перегріву або перевантаження.

Чхання.



Зазвичай ми чихаємо, коли в носовій порожнині накопичується занадто багато алергенів, мікробів, пилу або інших подразників, щоб позбутися від цього «сміття» в носі.

Потягування.

Ми потягуємося для того, щоб підготувати організм до фізичних навантажень, які очікують його протягом дня. В цей час розминаються м’язи, відновлюється кровообіг і поліпшується настрій.

Гикавка.

Коли людина їсть дуже швидко, ковтає їжу великими шматками або елементарно переїдає – в цей момент відбувається подразнення блукаючого нерва, тісно пов’язаного з нашим шлунком і діафрагмою

Міоклонічні судоми.

Це те відчуття, коли ти лежиш у ліжку і вже провалюєшся в сон, але в цю саму мить все твоє тіло ніби б’ють струмом. В цей час всі твої м’язи скорочуються так сильно, що тебе аж підкидає на ліжку і ти відразу ж прокидаєшся. Справа в тому, що, коли ти починаєш засинати, частота дихання різко знижується, а пульс злегка сповільнюється, м’язи розслаблені, а в сукупності подібний стан мозок помилково сприймає як передсмертний. Тому він і намагається тебе негайно ж врятувати.

Розбухання шкіри від вологості.

Розпухлі подушечки пальців грають дуже важливу роль. Вся справа в тому, що, коли організм стикається з підвищеною вологістю, він розуміє, що там може бути слизько. Тому шкіра на кінчиках наших пальців негайно починає перетворюватися для того щоб підвищити її зчеплення з гладкими поверхнями.

Втрата пам’яті.

Втрата пам’яті часто відбувається після не самих приємних спогадів. Тому мозок назавжди видаляє ці жахливі моменти з нашої пам’яті.

Гусяча шкіра.

Перша і найголовніша функція пупиришек – зменшення виділення тепла через пори в нашій шкірі, за рахунок чого організму куди простіше зігрітися в несприятливих кліматичних умовах.

Сльози.

Крім захисної функції слизової оболонки при попаданні в очі сторонніх тіл, сльози служать ще й інструментом емоційного захисту організму. Вчені вважають, що в стресових ситуаціях організм створює новий, дуже потужний спалах роздратування, щоб відволікти людину від того болю, який він відчував до цього.

Ми повинні бути вдячні нашому тілу за те, що воно щодня працює на нашу безпеку. Наш організм перебуває під постійним контролем.

За матеріалами Блискавка.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини