Володимир Тимофійчук проголосував за скасування нового закону про середню освіту, який не передбачає існування російськомовних шкіл.
6 лютого в парламенті розглянули проєкт постанови 0901-П “Про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проєкту Закону України “Про повну загальну середню освіту”.
На думку ініціаторів проєкту, членів фракції “Опозиційна платформа – За життя” Наталії Королевської і Михайла Папієва, закон дискримінує російськомовне населення України. А більшість депутатів у стінах Верховної Ради і так спілкуються російською мовою, пишуть Версії.
Документ підтримали всього 58 народних депутатів: 11 – від “Слуги народу”, 38 – від “Опозиційної платформи”, 4 – від депутатської групи “За майбутнє”, 1 – від групи “Довіра” і 4 позафракційних. Серед них був і депутат-мажоритарник з Прикарпаття Володимир Тимофійчук.
Прикарпатські депутати проголосували так:
Оксана Савчук (позафракційна) — Не голосувала
Ігор Фріс (“Слуга народу”) — Утримався
Едуард Прощук (“Слуга народу”) — Проти
Олександр Матусевич (“Слуга народу”) — Проти
Зіновій Андрійович (“Слуга народу”) — Проти
Андрій Іванчук (позафракційний) — Не голосував
Володимир Тимофійчук (“Слуга народу”) — За
Роман Мулик (“Слуга народу”) — Утримався
Олег Марусяк (“Слуга народу”) — Утримався
Олена Вінтоняк (“Слуга народу”) — Утрималась
Василь Мокан (“Слуга народу”) — Проти
Законом “Про повну загальну середню освіту”, прийнятим у січні 2020 року, визначається, що мовою освіти є державна мова, а також урегульовується питання навчання мовами корінних народів та національних меншин.
Новий закон, який досі очікує підпису голови Верховної ради, дасть змогу запровадити широкий перелік новацій: переведення деяких освітян на контракт, впровадження інтернатури для молодих вчителів, Державну підсумкову атестацію (ДПА) за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів та скасування російськомовних шкіл.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини