Лікарка з Калуша Оксана Мотика стверджує – кожен українець повинен проявити самосвідомість і 14 днів побути на карантині. “По всій Україні є 3-4 апарати ШВЛ, які відповідають сучасним вимогам, решта апаратів – це не те, що дуже допоможе в даній ситуації! Це не мої висновки, про це говорять світила вітчизняної медицини”, – пише жінка у своєму Facebook.
“Шановні ФБ-ДРУЗІ, багато щодня отримую приватних повідомлень, через те не можу всім відповісти індивідуально!
Тому відповім на сторінці на питання, які найчастіше задають:
Рідні повернулися з-за кордону, що робити, коли вдома ще є діти, люди похилого віку?
– Рідні, які повернулися додому, повинні самоізолюватися на два тижні в окремій кімнаті, навіть якщо вони себе почувають абсолютно здоровими. !!! Тому що, з моменту їхнього зараження до перших проявів хвороби може пройти два тижні, тобто вони себе будуть почувати “бодрячком”, але вони вже є ці два тижні ЗАРАЗНИМИ для рідних і всіх інших людей!
Тому треба проявити самосвідомість і 14 днів побути в карантині, бо самому можна викрутитися від хвороби легким переляком, а хтось через вашу необережність може й померти.
Всі добре розуміємо стан нашої медицини, яка в разі чогось просто не справиться. І тут не вина лікарів, а біда в тому, що немає відповідного медичного обладнання.
По всій Україні є 3-4 апарати ШВЛ, які відповідають сучасним вимогам, решта апаратів – це не те, що дуже допоможе в даній ситуації! (Це не мої висновки, про це говорять світила вітчизняної медицини.)
Що робити, коли вже появилися катаральні явища, чи відчуття, що от-от захворію?
– Якщо немає високої температури, задишки, різкої слабкості, то краще перебувати на амбулаторному лікуванні за призначенням лікаря, з яким ви уклали угоду. Призначення краще отримати в телефонному режимі.
Якщо є висока температура, кашель, задишка, в анамнезі контакт з людиною, яка повернулася з-за кордону, краще зателефонувати на гарячу лінію, яка в кожному регіоні своя!
Не біжіть з температурою в поліклініки, бо можете стати джерелом інфекції для інших людей!
Коли ви просто чхаєте, кашляєте, в людних місцях, громадському транспорті – одягніть маску! Хоч ви собі самі виставили діагноз, що то не коронавірус, все ж можете помилятися, отож не нехтуйте правилами, думайте не лише про себе! Бо часто грізна хвороба може перебігати атипово, з малою симптоматикою ( це називається абортивна форма перебігу захворювання).
Тому одягніть маску!
Не кашляйте в долоню, не витирайте ніс рукою. Для цього має бути паперова носова хустинка.
Що робити для профілактики?
– Про це за останні два місяці було стільки сказано і написано, що нового немає що додати. Я маю на увазі дотримання правил особистої гігієни і КУЛЬТУРИ!
Але мені задають постійно одні і ті ж запитання щодо засобів народної медицини, таких як мед, часник, цибуля, прополіс.
Від себе скажу, що то є все файно для загального зміцнення організму, але вірус того не боїться! Не обманюйте себе і інших!
Прийшли додому з місць масового скупчення людей, помийти руки з милом, тоді обличчя. Промийти ніс, прополощіть ротову порожнину, горло содовим розчином.
Можна орошувати слизову солевим розчином, але тут можна перестаратися і пересушити її. Тому кожен підберіть собі варіант індивідуально до особливостей свого організму.
Можна використовувати перед виходом ” в люди” спрей в ніс – назафорт антивірус, який є цілком безпечний, бо складається з основного компоненту- целюлози, яка є природною речовиною.
Все мийте мильною водою, поверхні обробляйте спиртовими розчинами.
Протирайте телефони, як приходите додому!
Що робити в громадському транспорті, якщо нічого не обробляється, а людей набивається, як оселедців?
– Терпіти і просити Бога, щоб нас захистив, бо ми собі самі винні, що роками дозволяли перевізникам з нас так знущатися!
Крісла в тканинних чохлах, що часто аж липнуть, ніхто їх обробляти не буде, бо будемо сидіти тоді на мокрих. Автобуси старі, без вентиляційних систем.
Погодьтеся, нас роками возили і возять, як худобу – в брудних і жахливих умовах! Зате ціни на квитки піднімалися завжди вчасно!
Але всі дружно мовчали, тому маємо те, що маємо!
І наостанок: не лазьте по магазинах, базарах без нагальної потреби, почекайте до кращих часів!
Про кінотеатри, кафе, бари навіть немає що казати – звичайно, оминайти сотою дорогою, вони нікуди не дінуться! Дайте світу можливість локалізувати проблему!!!
Бо наслідки можуть бути фатальними!
Божої помочі нам всім і благої розсудливості!!!
P.S. Часто бачу, як люди в цей період пандемії їдять на вулиці булочку, лузають соняшник, ну звичайно ж немитими руками. Кам’яний вік! Зробіть це дома, після того, як помиєте руки! Не наражайте себе лишній раз на небезпеку!”
Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини