«Із десяти пoмepлиx- вісім чоловіки» – українка в Ломбардії написала про вражаючу статистику

Дизайнерка Оксана Чорній-Льода, яка живе у Італії та постійно інформує у своєму Facebook про боротьбу італійців з коронавірусом, навела вражаючі дані про пoмepлиx від коронавірусу. Більшість із них – чоловіки. Також жінка акцентує увагу на тому, що в її містечку вірус забрав життя у 20 осіб, а у сусідньому – за 8 км – косить людей сотнями щодня. Українка вкотре наголошує на дієвості карантину та закликає співвітчизників в Україні не ігнорувати правил.



“Думала, не писатиму більше подібного, не нагнітатиму, бо паніка і страх ще нікому імунітету не зміцнили, але. Начиталася вчора новин з Ураїни і зрозуміла, що чужий досвід нікого не вчить. Окей, напишу ще раз. По пунктах.

Коли супермаркети Ломбардії оголосили, що не працюватимуть у неділю, під ними відразу вишикувалися шалені черги, закупитися рвонули навіть ті, кому не надто треба було. Так само одна геніальна фраза нашого не менш геніального президента (свідомо не пишу з великої букви), створила небезпечний ажіотаж на кордоні. Коли читаю комент: “Не впускати!” – гірко стає за наших заробітчан, котрі роками шлють гроші в Україну, помагають війську від перших днів війни, а тепер, у скрутні часи, виявилися непотрібними. Впускати! Люди їдуть додому і мають на це право! Просто притомний уряд не кордони перед своїми громадянами закриває, а організовує повернення своїх, наголошую, своїх! громадян чітко і з обов’язковим двотижневим карантином! Саме так зробили тут, в Італії, куди теж зараз масово повертаються свої. Лише тим італійцям, що прийняли громадянство інших країн і сплачують податки за межами Італії, в’їзд обмежили.

Друге. Ємець і його цинічний вислів. Так, міністр охорони здоров’я повинен рятувати здоров’я, не беручи на себе роль Бога. Проте. Італійські лікарі вже з місяць вимушені рятувати потенційно перспективніших до одужання пацієнтів не через байдужість, а через банальний брак місць у лікарнях, а найголовніше – гостру нестачу апаратів штучної вентиляції легень. Тому, Ємець, не Ємець, але цього не вдасться уникнути, як тільки епідемія набере розмаху. Найскрутніший момент настане тоді, коли почнуть масово хворіти і помирати виснажені медики. В Італії з цим зараз повна катастрофа, медперсоналу бракує масок, рукавичок, окулярів, захисних костюмів, і це не тому, що їх від початку розпродали наліво (хоча, й тут усяке траплялося), а тому, що потік хворих просто за межею людської уяви. Це в Італії, боюся навіть проводити паралель з ситуацією в Україні. А головне, про що всі забули назовсім, є тисячі людей хворих на рак, туберкульоз і т.п. Як лікувати їх, коли всі сили, і людські, і технічні, будуть кинуті на боротьбу з вірусом? Кого кинемося рятувати першим? Кому подаруємо право на життя?

Про вік хворих і померлих. Дурне, чесно кажучи, питання. Якщо звинувачувати у цинізмі Ємця, то говорити: “Мруть лише старі”, – не менш цинічно. Це наші батьки. Хай мруть? Так, серед померлих найбільше тих, кому за 80, проте живуть в благословенній Італії майже до 100 років. Паралель проведіть самі. Далі. Італійські лікарі наголошують на тому, що в реанімаціях і палатах інтенсивки дуже багато молодих, хворіють важко, вмирають рідше. Попустило тих, кого питання віку цікавило? Тоді підкину ще. До групи ризику належать усі, хто має хронічні захворювання. Багато маєте знайомих, котрі можуть похизуватися абсолютним здоров’ям? Ну, і на десерт любителям статистики. Із 10 померлих 8 – чоловіки. Сподіваюся, прекрасна половина все ж не відмовиться від масок після цього.

Останнє і найпечальніше. Прочитала про похорон на Тернопільщині. Вжахнулася. Зрештою, чиновники не здатні врятувати живих, то що їм до мертвих. Напишу, як це відбувається тут. Хворі помирають на самоті, жодного з рідних у бокси, та й навіть у лікарні, не впускають. Родині видають герметично закриту труну, або відразу урну. Жодного відспівування в церкві, кадри, на яких самотній священник у порожньому храмі обходить ряди трун вже стали звичними для нас. На цвинтарі можуть бути присутні максимум двоє-троє найрідніших. У масках і на безпечній відстані. Ця невеличка процесія займає півцвинтаря. Пошук працівників ритуальних служб, вільних крематоріїв і місць на цвинтарі теж став буденною проблемою.

І врешті тим, хто сумнівається у необхідності карантину. У моєму містечку на 30 000 населення за весь час на коронавірус захворіли близько 100, померлих -20. Поруч, на відстані 8 км, Брешія, де заражаються тисячами і мруть сотнями. Обмежити контакти і дотримуватися карантину у селах і невеликих містах набагато простіше. А висока смернтність на сьогодні, спровокована великою кількістю важких хворих у лікарнях, тих, що перебувають там по три-чотири тижні. Померлих, на жаль, ще буде багато. Важливіше стримати поширення.

Знаю, писати про все це – як головою античні мури пробивати. Достатньо однієї легковажної медсестрички, що інфікованою піде до породіль. Людський пофігізм твердий і незнищенний.

Шануйтеся, друзі і будьте здорові!

Пи.Си Не люблю постити подібні відео, але хочу, щоб ви задумалися. Мер Берґамо прощається з містянами. Не дивіться на дату, це тепер наша реальність.
E’ arrivato il convoglio dell’esercito che trasportava le bare indirizzate alla cremazione (video Filippo Rubin) LEGGI L’ARTICOLO”

Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини