Бельгійська компанія Materialize розробила 3D-друковану кисневу маску, яка може скоротити час підключення пацієнтів до апаратів штучної вентиліяції легень (ШВЛ).
Спеціальна маска приєднується напряму до обладнання для примусової подачі кисневої суміші замість апарату ШВЛ, повідомляє Business Insider.
Фото: businessinsider.com
Киснева маска проходить випробування та в процесі отримання дозволу на виробництво від органів сертифікації в Європі та США. Materializ розраховує, що дизайни будуть доступні для лікарень наприкінці квітня.
Ось як працює 3D-надрукована киснева маска. Вся конструкція складається з неінвазивної маски, фільтра, клапана та роз’єму з 3D-друком. Materialize розробила роз’єм, а всі інші частини – це стандартне медичне обладнання, яке вже доступне в лікарнях.
Інженери проекту кажуть, що процес від початкових розробок до випробувань пройшов швидко. Лише за кілька днів вони пройшли шлях від ідеї до обговорення концепції з пульмонологами і до випробувань на здорових людях.
Перевагою 3D-друкованого виробництва є те, що вироби можна вирготовляти локально. Що важливо в час, коли через пандемію ланцюги поставок порушуються по всьому світу.
“За винятком нового роз’єму з 3D-друком, компоненти маски існують, і концепція вже відома. Ми використовували її роками в неінвазивній та інвазивній вентиляції. У ході випробування ми визначимо, на якій стадії захворювання найкраще використовувати цей засіб”, – сказав пульмонолог Вільфрід Де Бекер.
Де Бекер зазначив, що конструкція менш інвазивна, тому простіша для пацієнта, має менший ризик ускладнень. Тому важливо використовувати маску одразу, як тільки починається запалення дихальних шляхів.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини