Вашингтон має достатню кількість доказів того, що коронавірус COVID-19 почав поширюватися по світу з лабораторії в місті Ухань (Китай).
Про це в інтерв’ю американському телеканалу ABC News заявив американський держсекретар Майкл Помпео. Він сказав, що Штати від початку пандемії говорили про причетність КНР, а тепер “це може бачити весь світ”, – пише obozrevatel.
“Існують значні свідоцтва того, що цей вірус вийшов із тієї самої лабораторії в Ухані”, – стверджує Помпео.
Колаж
Багато експертів, додав він, вважає, що новий коронавірус має штучне походження. Помпео підкреслив, що обізнаний із повідомленнями вчених, які на підставі аналізів ДНК говорять про природне походження COVID-19.
Держсекретар не уточнив, було поширення коронавірусу навмисним чи ж випадковим.
“Ми робимо все від нас залежне, щоб отримати відповіді на всі ці питання. Ми намагаємося направити групу туди, ВООЗ намагається направити групу туди, а також в інші лабораторії в Китаї, але китайська Компартія продовжує блокувати доступ”, – сказав він.
Як зазначив Помпео, влада КНР неодноразово “намагалася заглушити” відомості про COVID-19. Винні, підкреслив чиновник, мають бути покарані. “І ми зробимо це свого часу”, – запевнив він.
Майкл Помпео
Крім того, у розпорядженні журналістів з’явився новий звіт американської розвідки, в якому повідомляється: Китай приховав масштаби спалаху коронавірусу в країні та інформацію про те, наскільки недуга заразна, щоб встигнути запастися медикаментами.
Так, імпорт медичних товарів у КНР різко зріс у період появи перших даних про нову хворобу.
Чим займалася лабораторія в Ухані
Щодо походження нового коронавірусу немає єдиної думки ні в науковій спільноті, ні серед американських розвідувальних відомств.
Так, розвідувальне управління Міністерства оборони США в первісній версії доповіді повідомляло про найбільш імовірний природний характер COVID-19. У другій версії від 27 березня вже вказана можливість випадкового витоку з лабораторії, що займається вивченням патогенів, пише Newsweek.
Завершується доповідь висновком про те, що справжня природа нового коронавірусу, імовірно, ніколи не буде встановлена.
Проте є фактом те, що вірус SARS був предметом вивчення китайських вчених в Інституті вірусології в місті Ухань.
В Інституті вірусології в Ухані, як відомо з відкритих джерел, зберігається найбільша у світі колекція штамів коронавірусів від кажанів. До пандемії COVID-19 ця установа вже п’ять років займалася експериментами в царині, яка називається gain of function (GOF): мутаціями вірусів із надбанням ними нових властивостей.
Після того як 2002 року в китайській провінції Гуандун з’явився SARS, уряди Китаю та інших країн почали вкладати значні зусилля та кошти у вивчення невідомих патогенів.
Восени в Ухані з’явився новий вірус SARS-CoV-2. Спершу китайська влада наполягала на тому, що він передається виключно через контакт із тваринами. Потім з’ясувалося, що багато хто з перших заражених не бував на тому самому ринку в Ухані, який неодноразово називався джерелом інфекції. Передання хвороби від людини до людини вже було відомим, але Китай не поспішав про це повідомляти.
Лабораторія P4 Уханьского Інституту вірусології
Hector Retamal