Тиждень тому в аеропорту Торонто приземлився літак МАУ, в якому перевозили понад 500 тварин – собак і кішок. Але не всі долетіли живими. За інформацією мешканки Міссіготи (Канада) Еббі Лоренцо, загинули 38 цуценят. МАУ запевняє, що зі скаргами до них ніхто не звертався.
Жінка повідомила у Facebook, що 13 червня в аеропорту Торонто “Пірсон” вона зустрічала літак із Києва. Тварини прибули до Канади для перепродажу та “летіли в нестерпних умовах”. Переноски з тваринами нібито були маленькі, стояли в нижньому відсіку літака в кілька рядів одна на одній, – пише obozrevatel
Понад 12 годин 3-4-місячні цуценята французьких бульдогів і шпіців, а також породисті кішки “провели в тісних ящиках, іноді по двоє в одній переносці, без можливості рухатися, у слабо вентильованому приміщенні”.
Канадське агентство з контролю якості харчових продуктів (CFIA) на запит “КП в Україні” відповіло, що перевірка виявила 38 загиблих цуценят на рейсі з України.
“Чиновники CFIA наразі розслідують обставини, пов’язані з цим інцидентом, і визначать наступні кроки після завершення розслідування”, – йдеться в повідомленні.
В організації пояснили, що в Канаді діють суворі стандарти щодо імпорту тварин. Якщо їх не дотримуватися, то, залежно від результатів перевірки, або доведеться вивезти тварину з Канади, або будуть застосовані штрафи чи судові заходи.
Зі свого боку пресслужба МАУ заявила у Facebook, що авіакомпанія регулярно проходить аудит IOSA на предмет безпеки польотів та якості, стандартами якого, зокрема, регулюється (дуже строго та жорстко) і перевезення живих тварин.
“МАУ має всі необхідні міжнародні сертифікати та відповідних фахівців, дотримується всіх вимог і процедур. Ми перевозимо не тільки домашніх тварин, а й екзотичних, які вимагають особливих, спеціальних умов для перельоту”, – стверджує компанія.
У МАУ зазначили, що перевезення породистих цуценят, особливо брахіцефалів, до яких належать, наприклад, французькі бульдоги, пов’язане з певним ризиком. Це добре розуміють і оцінюють заводники й відправники собак авіатранспортом, однак свідомо йдуть на цей ризик, оскільки розведення породистих собак і котів – один із найбільш конкурентних і високомаржинальних бізнесів.
“Ми відразу ж запросили дані в колег, які займаються питаннями перевезення живих тварин. За їхньою інформацією, наразі (коли минуло вже понад три доби з моменту виконання рейсу) авіакомпанія не отримала жодних офіційних або інших підтверджувальних документів ні від аеропорту Торонто, ні від авіаційної влади Канади, ні від хендлінгу про загибель тварин під час перельоту. Навіть більше, в авіакомпанію МАУ не надходили претензії ні з боку відправників, ні від одержувачів у Канаді щодо того, що перевезення тварин відбувалося неналежним чином”, – підкреслила пресслужба.
Цуценята загинули під час перельоту з України до Канади (Facebook Abby Lorenzen)
Скриншот Facebook
Скриншот Facebook
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини