Володимир Зеленський подякував президенту Канади Джастіну Трюдо за протистояння намаганням Трампа повернути Росію до Великої Сімки та розповів про переговори з Путіним.
По це президент Володимир Зеленський в Skype-інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail в суботу, 20 червня, у Києві, передає Еспресо.
Зеленський зазначив, що у нього не було часу вибирати вірити або не вірити президенту РФ Володимиру Путіну. Він сказав, що переговори з російським лідером є дуже заплутаною і складною роботою.
“У мене немає часу вибрати, чи довіряти Володимиру Путіну чи не довіряти йому”, – сказав Зеленський. “Може бути, [обмін полоненими] не є такою великою перемогою, але такі маленькі перемоги роблять можливою велику перемогу – і для нас велика перемога – це повернення всіх наших викрадених земель. В це я сильно вірю, і це те, на що я маю час”.
Він зазначив, що президент США Дональд Трамп, господар наступної зустрічі G7 у вересні, сказав минулого місяця, що він запросить Росію, а також Індію, Південну Корею та Австралію для обговорення сучасної поведінки Китаю на світовій арені. Це було б вперше, коли Путіна запросили до участі в засіданні “Великої Сімки” з моменту анексії Криму.
Хоча запрошення інших країн взяти участь у вересневій зустрічі є прерогативою пана Трампа як господаря, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявили, що Росії не буде дозволено приєднатися до групи G7 поки Україна не поверне свою землю.
“Джастін Трюдо першого червня заявив, що немає шансів, щоб Росія повернулася до “Великої сімки” до повного відновлення територіальної цілісності України, і ми вдячні за цю підтримку – і я повинен сказати, що рішення не буде, якщо світ не чинить тиску на Росію з цього приводу”, – сказав Володимир Зеленський.
Але хоча він неодноразово хвалив Канаду та пана Трюдо за підтримку України, Зеленський двічі відмовлявся відповідати, чи підтримує Україна намагання Канади зайняти місце в Радбезі ООН.
“Україна завжди і надалі підтримуватиме Канаду. Щодо голосування та виборчого процесу в ООН, я не можу сказати, оскільки це конфіденційна інформація”, – відзначив Зеленський.
“Я знаю, що Канада дуже хотіла бути обраною і бути членом Ради Безпеки ООН. Що ж, цього разу не сталося, але те, що важливо для Канади, важливо і для України, адже успіх Канади – це успіх України”, – додав президент України.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини