Наразі спостерігається активний процес імунізації населення, який проходить досить благополучно та керовано.
Літній період міжсезоння найкраще підходить для вироблення колективного імунітету. Більша частка пацієнтів з цих показників – безсимптомні та легкі форми. Штучне перешкоджання та спроби ізолювати людей призведуть до спалаху важких форм в холодні пори року. Якщо говорити простіше – хворіти та отримувати імунітет треба зараз. Про це повідомив інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський у Facebook, передає ТСН.
“Нічого страшного не відбувається. Ми спостерігаємо активний процес імунізації населення, який проходить досить благополучно та керовано. Лікарня оснащена, працює в штатному режимі, лікарі по черзі уходять в відпустки. Якщо раціонально сортувати хворих по важкості, профільності та необхідності надання стаціонарної допомоги – місця всім вистачає”, – зазначив він.
Лікар Дубровський виділив ряд позитивних зрушень:
“Логістика стає все кращою, поступають, в основному, профільні (ковідні) пацієнти. Непрофільних, ну геть не схожих на Covid-19 пацієнтів, ми вже простіше і легше віддаємо в ізолятори при всіх великих лікарнях для попереднього тестування. Відділення оснащене всім необхідним, є безкоштовні ліки для пацієнтів, безкоштовне обстеження.
Важких форм небагато і однозначно не стало більше. Переважна більшість пацієнтів хворіє легко чи середньоважко. Летальні випадки поодинокі та зрозумілі по причино-наслідковим зв’язкам. Здорові люди, без серйозних хронічних захворювань, одужують та відновлюються без проблем.
Персонал вже отримав свою активну імунізацію від прямого контакту з вірусом, тримається міцно та не хворіє.
Це ще треба довести, але схоже на те, що постійний контакт з Covid-19 дарує медикам дуже потужний імунний захист. Є впевненість, що незабаром захисні костюми будуть вже непотрібні”.
Лікар також зазначив, що наразі не зрозуміло, чому при надзвичайно близькому контакті з позитивним на Covid-19 хворіють не всі.
“Якщо врахувати, що специфічних антитіл ні у кого з нас немає, і вірус новий, то мають перехворіти всі контактні. Але постійно трапляються випадки, коли хворіє лише один з членів сім’ї чи робочого колективу. Інших Covid-19 обходить стороною. Очевидно, що є інструменти імунного захисту, які захищають організм навіть при умові відсутності специфічних антитіл”, – припускає Дубровський.
Лікар запевняє, що попри інформаційний ажіотаж та нездорове відношення до статистичних антирекордів, наразі для паніки немає жодних причин.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини