Зазвичай лише 3% американських школярів навчалися вдома, але у 2020 році через пандемію цифра може зрости до 10%. У 2020 році все більшість сімей переводять дітей на домашнє навчання
Чи гарна це ідея? – пише 24 канал.
Українка Ярина Матвійчук розповіла виданню НВ, що навчальний рік у її доньки розпочався вдома, оскільки у їхньому штаті Меріленд ухвалили рішення проводити навчання онлайн через карантин.
Але батьків здивувало те, що у перший навчальний день вони побачили у класі, де в минулі роки було 23 – 25 учнів, цього року лише 13 дітей. Так, деякі учні перейшли на домашнє навчання – родини вирішили навчати дітей самостійно.
Тому Ярина звернулась до українців у США, щоб дізнатися, чи хтось з них забрав дітей зі школи, щоб вчити на дому. Читайте нижче, що їй вдалось дізнатись.
Переваги домашнього навчання
Оксана Муррей родом з Тернопільської області, але зараз живе в Іллінойсі. Жінка почала навчати дитину на дому наприкінці липня цього року. “Виявляється, діти, які вчаться вдома, в середньому випереджають шкільну програму на два роки”, – запевняє вона.
А Лілія Колстон із Техасу зізналася, що її донька навчалася вдома з 3 по 10 клас, хоча обоє батьків працювали повний робочий день. Тому дівчинці допомагали навчатися бабуся і дідусь.
Так, батьки запевняють, що їм важливий вільний графік навчання вдома. “Може, ви хочете в неділю навчатися, можливо, зранку або в обід, а може ввечері, або може у вас така робота, що вам потрібно подорожувати”, – поділилась досвідом жінка.
До того ж, Лілія Колстон розповіла, що у школі збирають кошти на різні потреби. При домашньому навчанні ця проблема відпала сама собою. “Ми як батьки вважали, що ми платимо податки і багато грошей вже йде з цих податків на бюджет шкільної системи”, – ділиться досвідом українка з Техасу.
Цікаво, щоб компенсувати соціальне життя, дівчинка волонтерила у місцевому театрі менеджером сцени. А в останні два роки навчання донька Колстонів повернулась на стаціонар і закінчила навчання зі статусом valedictorian — найкраща випускниця школи.
Недоліки домашньої освіти
Проте освітяни застерігають, що домашня освіта підходить далеко не всім, адже мало дітей спроможні навчатися самостійно. Та й для батьків навчання вдома є важкою щоденною роботою.
Крім того, батькам не завжди вдається правильно оцінити знання своєї дитини. Чимало дітей, кажуть вчителі, після домашнього навчання повертаються у школу і демонструють значні прогалини у знаннях. “Вони настільки відстають від програми, що їм потім дуже важко наздогнати”, — ділиться вчителька Юлія Шадиря.
Також експерти наголошують, що неабиякий виклик для батьків має і терпіння з власною дитиною. Так, у серпні Гарвардський університет опублікував статтю про дослідження проблеми можливого домашнього насильства до дітей, яке може зрости через на навчання вдома.
“Збільшується кількість випадків насильства щодо дітей і багато дітей страждають через те, що не ходять до школи. У нас є також причини підозрювати, що збільшуються випадки недогляду за дітьми, що не завжди помітно медикам швидкої допомоги”, – розповів Гарвардський професор Джим Дваєр.
Також, за словами вчительки Шадирі, діти часто схильні повторювати позицію батьків замість того, щоб сформувати власну думку. У школі ж учні мають можливість почути різні думки на проблему і потім виробити своє уявлення про це.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини