Стало відомо ім’я найкращого вчителя України за версією Global Teacher Prize Ukraine

На думку переможця, головною навичкою 21 століття є комунікація.

Переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 став учитель всесвітньої історії та громадянського суспільства з міста Заліщики Тернопільської області – Василь Дяків. Він вже 24 років працює у Заліщицькій державній гімназії і зізнається, що найбільше його натхнення – це успіхи учнів.

Про це йдеться на сторінці премії у Facebook, передає ТСН.



Василь Дяків отримає 250 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum 2021, яке відбудеться у Лондоні, один рік безкоштовного навчання від організатора премії – громадської спілки “Освіторія” та інші призи від партнерів.

“Моя бабуся мене вчила нести відповідальність. Вона закладала це в мене. А друге – вона вчила мене вчитися впродовж життя. І досі від освітнього процесу отримую насолоду, кайф. Зараз, у 21 столітті, головна навичка – комунікація. Я вчу цьому дітей за допомогою дебатів, групової роботи, я хочу записати TED-виступи з учнями”, – сказав вчитель.

Серед головних тез Василя Дяківа, якими він поділився у коментарі “Освіторії”:

  • “Найперше, треба підіймати імідж вчителя через вищу освіту — студенти педагогічних вузів повинні бути агентами змін.
  • По-друге, вважаю, що 20 предметів у старшій школі — це забагато. Оптимальна кількість 6–8 обов’язкових дисциплін.
  • Це складний вибір, адже батьки зазвичай перестраховуються і хочуть, щоб діти вчили геть усе, а ті часто не знають, ким взагалі хочуть бути.
  • Наша система освіти потребує виходу із зони комфорту: профільну школу планують реформувати аж через 7 років — це занадто пізно”.

Вчитель також розповів, що й його мрія – аби серед педагогів не було людей з комплексом раба, який не хоче нести відповідальність і боїться робити вибір. Реалізовувати свою мрію та різні освітні проєкти він планує разом з іншими колегами та представниками влади.

“Кожна дитина – особистість і має своє бачення, але я їх вчу бути командними гравцями. Пам’ятаймо просту істину Нової української школи – вчитель повинен бути особистістю, патріотом і новатором. Школа завжди обмежена, тому ми маємо виходити за межі, маємо ставити перед дітьми питання, які вони мають вирішувати. Бо за них цього ніхто не зробить”, – додав переможець.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини