Українці дуже працьовита і талановита нація, а наш перелік винаходів, який є заслугою наших співвітчизників, цьому доказ. На жаль, не завжди повністю реалізувати себе наші вчені можуть саме в Україні, але і за її межами вони вигідно виділяються в науковому світі.
1. Розпочинає наш список Ігор Сікорський, який є винахідником першого у світі чотирьох моторного літака та першого в історії серійного гелікоптера. Сьогодні кожного року залучені до рятувальних робіт гелікоптери рятують тисячі людських життів. Український винахідник більшу частину свого життя працював у США, проте ми вважаємо найкраще позицію винахідника показує його лис Василеві Галичу 1933 року, де він писав: «У мого роду, що виник у селі на Київщині, де мій дід та прадід були священиками, виключно українське походження».
2. У Львові 1853 року місцеві аптекарі Ян Зегом та Ігнатій Лукасевич винайшли гасову лампу, яка свого часу також відіграв важливу роль в розвитку людства. Того ж року у львівському госпіталі була проведена перша в історії термінова нічна операція при гасовій лампі. Понад п’ятдесят років гасові лампи були основним джерелом світла як в оселях так і на вулицях міст.
3. Мало кому відомо, що поштовий індекс винайшли в Україні. Перші поштові індекс мали в собі число, яке означало місто, всередині букву «У», яка означала «Україна», та ще одне число яке відповідало меншому поштовому району.
4. Завдяки конструкторам київського підприємства імені Антонова на світ з’явився справжній велетень, та привід для гордості Ан-225 «Мрія». Ан-225 є найпотужнішим та найбільшим у світі транспортним літаком. «Мрія» може прийняти на борт 250 тонн вантажу, що на 100 тонн більше свого попередника Ан-124 «Руслан», який до появи «Мрії» також був найбільшим у світі літаком. Фактично Ан-225 «Мрія» може взяти на борт два Ан-124 «Руслан».
5. До 1814 року через вилучення меду з вуликів тогочасні пасічники практично винищували бджіл димом, революційним стало відкриття мешканця Чернігівщини Петра Прокоповича який винайшов перший у світі рамковий вулик і тим самим започаткував раціональне бджільництво. Сьогодні рамкові вулики використовують мільйони пасічників по всьому світі.
За матеріалами factday.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини