Локдаун в Україні для стримування коронавірусу хочуть ввести з 8 січня 2021 року. Він триватиме майже три тижні – до 25 січня включно.
Відповідний проєкт постанови Кабінет міністрів планує обговорити й затвердити 9 грудня. Про це повідомляє Lb.ua, публікуючи документ, – пише obozrevatel.
За даними видання, яке посилається на джерела в уряді, нині дискусія щодо посилення карантину відкрита. А остаточно визначитися із датами й обмеженнями чиновники “мають намір сьогодні”.
За пропозицією членів КМУ, карантин, який було запроваджено в Україні поки до кінця 2020 року, продовжать і наступного – до 28 лютого 2021-го.
Під час локдауну з 8 січня до 25 січня в Україні хочуть заборонити:
- відвідування закладів освіти, крім дошкільних та спеціальних закладів;
- роботу кафе, барів, ресторанів (крім на винос та доставку, й закладів харчування в аеропортах);
- діяльність ресторанів у готелях із 23:00 до 06:00, крім надання послуг із харчування в готельному номері за замовленням;
- приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах (ТРЦ), крім купівлі товарів першої необхідності;
- приймання відвідувачів у закладах розважальної діяльності;
- роботу салонів краси, фітнес-залів, басейнів;
- проведення всіх масових заходів, крім офіційних спортивних;
- роботу закладів культури, крім діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, що не є масовим заходом;
- діяльність продовольчих і непродовольчих ринків.
До товарів і послуг першої необхідності віднесено:
- ті, які належать до продуктів, лікарських засобів, медичних виробів, засобів гігієни, зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів;
- пальне.
У період локдауну дозволяється діяльність:
- установ і організацій із надання фінансових послуг, інкасації та перевезення валютних цінностей;
- операторів поштового зв’язку;
- медичної і ветеринарної практики;
- автозаправних комплексів (без зон харчування) й технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
- перукарень і салонів краси за попереднім записом.
Підкреслюється, що торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися зі здійсненням адресної доставки замовлень.
Згідно з документом, із 11-го до 21 січня в Україні підприємствам, установам і організаціям рекомендовано за можливості встановити дистанційний режим роботи.
Тоді як про обмеження курсування громадського транспорту в проєкті постанови нічого не сказано. Попередньо, у країні продовжать діяти заборони на перевезення одночасної кількості людей (тобто більше, ніж передбачено місць для сидіння в салоні).
Крім цього, додатково до обмежень уже чинного карантину, до 28 лютого пропонується заборонити:
- діяльність культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби (за умови їхньої наповненості більш ніж 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння);
- релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми;
- приймання відвідувачів у кінотеатрах і закладах культури та інших суб’єктах діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поряд, спереду та позаду) у кожному окремому кінозалі або залі;
- приймання відвідувачів музеїв, виставок, галерей тощо, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 10 кв. м приміщення.
Тоді як громадським закладам на годину подовжили час роботи, до 23-ї, однак розрахункові операції заборонені так само з 22:00.
Нагадаємо, що локдаун (англ. Lockdown – блокування), на відміну від карантину вихідного дня, передбачає заборону людям вільно залишати свої будинки (за винятком деяких випадків). Він може бути введений на загальнонаціональному рівні, у певних регіонах або населених пунктах.
На думку лікарів, фахівців у галузі охорони здоров’я, політиків і багатьох звичайних громадян, запровадження локдауну в Україні в січні 2021-го – це надто пізно. Адже зростання кількості госпіталізованих українців із COVID-19 і смертей від цієї недуги спостерігається зараз.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини