Топ святкових традицій, які можуть принести щастя у 2021-му

Як зустрічати Новий рік та Різдво і чому затишна домашня атмосфера грає провідну роль під час зимових святкувань.

В Україні традиції зимових святкувань передавалися від покоління до покоління. Улюблені свята дорослих і дітей вже зовсім близько. За традицією, їх прийнято зустрічати з рідними та близькими за смачним столом.

Про те, які новорічно-різдвяні традиції можна вважати найголовнішими та що вони принесуть у ваш дім – у матеріалі ТСН.ua.



Новорічні традиції
У кожній країні свої новорічні традиції, проте є кілька святкових звичаїв, яких дотримуються люди у всьому світі. Що прийнято робити на Новий Рік?

Збиратися всією сім’єю.
Більшість людей прагнуть зустріти свято в теплій, затишній, домашній атмосфері. Підняти келихи пінливого шампанського, загадати бажання в колі рідних і друзів, посидіти за святковим столом – саме це цінують у всіх країнах світу. За традицією, важливо зустрічати свята з тими, кого ви хочете бачити поряд у наступному році. Тоді рік минатиме у колі важливих, рідних та близьких вам людей.

Прикрашати будинок.
Створювати святкову атмосферу в домі прийнято з давніх часів. Чим тільки не прикрашали своє житло наші предки. Раніше це було щось їстівне: яблука, горіхи, картопля і навіть яйця. Значно пізніше з’явилися скляні кулі, гірлянди та інші знайомі нам елементи декору. Сьогодні вибір новорічних прикрас настільки великий, що підібрати саме те, що зробить ваш будинок неповторним і казковим, не становитиме труднощів. Ця традиція принесе у дім благополуччя, достаток та мир.

Дарувати подарунки.
Жоден Новий Рік не обходиться без подарунків. Так було і раніше, люди вітали один одного із завершенням старого року і початком нового, абсолютно прекрасного. Традиція дарувати подарунки, безумовно, є однією з найприємніших. Та вона трохи глибша, ніж здається на перший погляд. За традицією, на Новий рік важливо дарувати ті подарунки, які принесуть успіх людині. Важливо підійти до вибору подарунка з великою відповідальністю: що подаруєте людині, те й буде її оточувати наступного року.

Традиція дарувати подарунки бере свій початок в старих звичаях німецьких і голландських поселенців. Кельтско-тевтонські друїди мали звичай дарувати святу омелу на початку кожного року. У стародавньому Римі подарунками обмінювалися протягом новорічних святкувань. Подарунки тих днів були прості, було звичайною справою вручити символічний подарунок – гілочку улюбленого дерева або продукти з саду. Католики називали такі подарунки “strenae”- словом, що позначає богиню удачі.

Новорічна ялинка
Прикрашати ялинку на Новий Рік прийнято в багатьох країнах. Символом свята може служити не тільки ялина, а й будь-яке хвойне дерево (сосна, ялиця ).

Історія цієї традиції почалася дуже давно. З давніх часів люди вірили в силу Світового дерева, яке було символом життя. Раніше вважалося, що дерева – живі. Люди думали, що душі покійних поселяються в гілках дерев. Тому вони намагалися їх задобрити і прикрашали. Особливе ставлення було до вічнозелених дерев, тому що вважалося, що їх любить сонце – головний бог у язичників. Ці традиції підтримували різні народності. Грати, танцювати і співати у вічнозеленої красуні було прийнято по слов’янської міфології. Так слов’яни будили весняну богиню, яка відправляла до людей свого сина – Світу. Він же будив землю від крижаного панцира.

Різдвяні традиції в Україні
За 40 днів до Різдва починається строгий піст, останній день якого випадає на Святвечір.

  • 6 січня – Святий Вечір. За традицією, вся сім’я збирається вечеряти за столом відразу після появи на небі першої зірки, яку називають Вифлеємською.
  • Раніше стіл вистилали соломою, а долівки дому сіном. Це було символом ясел, на які поклали новонародженого Ісуса. Традиційно на стіл також насипають трохи зерна і покривають скатертиною, під яку на кутки столу кладуть зубчики часнику – він оберігає родину від хвороб і злого духа.
  • Верхівка в вигляді зірочки на ялинці – це символ саме тієї Вифлеємської зірки, яка вказала пастухам на місце народження Спасителя.
  • У давні часи трапезу не починали, поки господар будинку не ставив в кутку столу або біля ікон Дідух – перший або останній зібраний солом’яний сніп з пшениці або вівса.
  • Перед тим, як сісти на стілець, варто подмухати на нього, щоб не зайняти місце померлого родича. Ця традиція висловлює повагу до померлих, які охороняють наше життя.
  • Опівночі з 6 на 7 січня, щоб впустити свято в будинок, потрібно відчинити всі двері і вікна.
  • 12 пісних страв (без молока, яєць і масла) – ще один знаковий символ торжества за числом 12 апостолів. Важливо спробувати кожне, запиваючи узваром. Водночас всі з’їдати не можна: інакше холодильник буде порожнім весь рік.
  • До закінчення святкової вечері не можна виходити з дому, щоб не впустити злий дух.
  • У Святий вечір хрещених прийнято пригощати кутею; у відповідь “другі батьки” дарують символічні сюрпризи, гроші а також пригощають смачними стравами.
  • Вже після Святої Вечері прийнято ходити по хатах, піснями та відтворенням побутових сценок вітати господарів та їхніх дітей та бажати їм злагоди та достатку.

Новорічні прикмети
У кожної країни є свої прикмети, які вже знають у всьому світі.

  • У В’єтнамі прийнято вважати, що домашній бог в новорічну ніч вирушає я на небеса на спині коропа, тому люди заздалегідь купують живу рибу до свята, щоб вночі випустити її в будь-яку водойму. Таким чином, бога, що оберігає будинок, “забезпечують транспортом” на весь наступний рік.
  • Жителі острова Кіпр на деякий час гасять світло в своїх будинках опівночі, оскільки вірять в те, що темрява принесе їм удачу в новому році.
  • Італійці в розпал свята викидають з вікон старі речі, причому самі вони одягнені в цей момент виключно в білизну червоного кольору.
  • Китайці не користуються ножицями, ножами і іншими гострими предметами в новорічну ніч, щоб випадково не “відрізати” благополуччя і удачу, які приходять в будинок разом зі святом.
  • Французи вважають символом щасливого нового року колесо, тому часто підносять його як подарунок своїм друзям і рідним.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини