Конституційний суд Молдови розглянув запити депутатів, в яких вони просили суд висловитися про закон “Про функціонування мов на території Молдови”, і визнав закон неконституційним.
Таке рішення суд ухвалив на засіданні в четвер, 21 січня, передає Newsmaker.
Цей закон в другому читанні парламент ухвалив 16 грудня 2020 року. Він передбачає, що люди в Молдові зможуть звертатися до органів державної влади, держустанов, підприємств і організацій державною або російською мовою.
Крім того, держслужбовців можуть зобов’язати за запитом громадян надавати переклад документів на російську мову, приймати заяви російською і надавати інформацію тією мовою, якою написано заяву.
На засіданні КС депутати клопотали про те, щоб закон визнали неконституційним. Октавіан Цику заявляв, що такий закон “підриває основи Конституції”, а Діну Плингеу відзначав, що його прийняли з порушеннями.
“Якщо ми будемо використовувати російську для міжетнічних відносин, ми ніколи не інтегруємо нацменшини в молдавський політичний дизайн. На це завжди буде впливати геополітичний порядок”, – вважає Цику.
На його думку, прирівнювання російської мови до румунської – це підрив основ Конституції.
16 грудня парламент Молдови затвердив закон про функціонування мов на території республіки, згідно з яким російська мова є мовою міжнаціонального спілкування.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини