Родин без велосипедів тут не існує – українка про життя в Нідерландах

Українка Юлія разом з чоловіком та двома доньками рік тому переїхала до Нідерладського міста Амстелвейн. Чоловік працює юристом в банківській сфері.

Про це пише Газета.юа.

“Це наша друга країна в еміграції, до Нідерландів ми прожили 5 років у Словаччині. Адаптація до нової країни триватиме ще років два. Ментальність кожної окремої нації це обширна наука. Але, вже мінімальна зона комфорту створена, для кожної людини це звичні речі: де жити і як за це платити, які продукти і де купувати, садочок школа та додаткові гуртки для дітей, лікарі, перукарі, манікьюрщиця знайдені. Вже й по-троху обростаємо приятелями й друзями. Всі ці буденні речі поки налаштуєш у чужій країні, звичайно, перебуватимеш у хронічному стресі- перший рік, як на мене, найважчий, і щиро радію, що цей період ми вже прожили”, – каже Юлія.



Нідерланди радо приймають експатів і створюють для них комфортні умови. Наприклад, знижка на податок від доходу на 5 років. Місцеві чудово розмовляють англійською, раді підказати, допомогти, у мерії є різні програми для приїжджих, курси по вивченню мови з волонтерами.

“Що одразу нас здивувало, коли почали вивчати Нідерланди? Наскільки ця нація активно веде своє життя незважаючи на дощ. Мокрота- характерна ознака країни тюльпанів. Всі від старого до малого у будь яку погоду на велосипеді, навіть, якщо пішки можна дістатися магазину за 10 хвилин. Здається, родин без велосипедів не існує. Також, дивуємося як відкрито вони живуть- без парканів, без гардин, тісно з сусідами стіна в стіну і не відгороджуються. Згуртованість, мені здається, їх основна перевага і сила”, – каже Юлія.

Найбільше захоплення в українки викликає поєднання природи та інновацій. Автоматизація усіх процесів і водночас, лебеді, чаплі, зайці та олені за рогом сторічного будинку, який обліплений сонячними батареями.

“Місцева мова складна у вивченні, але її обов’язково потрібно опанувати. Всі діти іноземців ходять на початку до мовної школи, яка м’яко занурює їх у нідерландську, і тільки коли вчителька дає “добро” дитина переходить до звичайної школи. Мовна школа коштує близько 20 євро на місяць, це майже безкоштовно. Усі школи, також безкоштовні, а от садочки обходяться батькам в копійочку- за місяць доведеться викласти близько 1000 євро”, – каже україка.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини