Актуальність вивчення іноземних мов щороку набирає обертів. Вивчення іноземної мови відкриває нові можливості та розширює кордони.
Ми поцікавилися у репетиторів з англійської, китайської та польської, за який час можна опанувати іноземну мову, – пише Gazeta.ua.
Юлія Нечипоренко, репетиторка з англійської:
– Якщо є мета та бажання, то елементарний рівень розмовної мови, який необхідний для подорожі за кордон, можна отримати за пів року інтенсивних занять. Найскладнішим у вивченні англійської є граматика, оскільки існує велика кількість часів, яких немає в слов’янських мовах. Упродовж тижня потрібно приділяти заняттям не менше 2-3 годин з репетитором і не менше 3-4 годин самостійної роботи. Самоосвіта відіграє чималу роль у вивченні будь-якої мови. Акцентувати увагу потрібно на лексиці. Для дітей та дорослих існують різні методики подачі іноземної мови. Для дітей має бути ігрова форма з меншою кількістю лексики та граматики. Дорослим цікавіше опанування інформації не за схемою учитель-учні, а як партнери. Треба вибирати не тільки розмовні теми, які є в навчальних планах, а й психологічні та філософські.
Аліса Александрова, репетиторка китайської:
– Найважчим у вивченні китайської є її тональність. В європейських мовах такого немає. Варто пам’ятати, що тони – це не інтонація, “співати” їх не треба. Для кращого засвоєння 4 тонів потрібна практика. Треба практикувати не кожен тон окремо, а скоріше їх поєднання. Всього існує 16 таких поєднань.
Для того щоб діти опанували китайську мову, бажано займатися 2-3 рази на тиждень по 45-60 хвилин. Перед цим викладач має поспілкуватися з батьками та почути їхні очікування від занять. Від цього відштовхуватися і створити план роботи. Результат роботи залежить від пам’яті, характеру дитини. На пробному занятті ти розумієш, що може дитина і скільки часу треба на засвоєння певного матеріалу. Все дуже індивідуально. Не існує чарівної пігулки, тому це час і старання. Потрібно не боятися робити помилки і приділяти більше часу практиці та засвоєнню матеріалу.
Інна Зозуля, викладачка польської мови:
– Результат вивчення іноземних мов залежить від бажання та наполегливості учнів. Наприклад, якщо потрібно вивчити польську для поїздки на сезонну роботу, достатньо 2-3 місяців, якщо для навчання – від 6 місяців. Польська мова легка для розуміння українцям через велику кількість схожих слів, але складна у вимові через незвичні шиплячі та носові звуки. Російськомовним учням складніше вивчити польські слова, ніж україномовним. Усе це через схожість з українською. Вони часто плутають, де слово польське, де українське. Або ж просто говорять українське слово на польський манір, вважаючи, що це правильний переклад. А ще польська має характерний твердий звук “ч”, який притаманний й українській мові. Я прихильниця навчання в задоволення, тому своїм учням раджу на самостійне опрацювання краще виділяти 15-20 хвилин щодня, ніж 2 години 1 раз на тиждень. Якщо говорити про заняття з викладачем, кращий результат матиме навчання 2-3 рази на тиждень. Найбільше варто звернути увагу на лексику та правильну вимову звуків. Незважаючи на певні схожі слова, польська мова відрізняється. Інтуїтивно співрозмовника зрозуміти можна, але відтворити або відповісти складно. Також варто не забувати про особливу форму звертання до людини на ви – пан/пані.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини