Незважаючи на високі показники захворюваності на коронавірус і введення жорстких обмежень у багатьох областях, українці нехтують карантинними правилами. Раніше Верховна Рада ввела адміністративну відповідальність для громадян, які не хочуть носити маски та для бізнесу за порушення санітарно-протиепідемічних правил. Тепер парламентарії пропонують штрафувати за порушення самоізоляції та обсервації. Відповідний законопроєкт планують розглянути 13 квітня.
Самоізоляція в Україні: хто, як і де її проходить
Зараз на самоізоляції повинні перебувати громадяни, які повертаються в Україну з країни “червоної” зони. Уникнути її вдасться, здавши ПЛР-тест на коронавірус. Зробити це можна і перед вильотом в Україну, і після прибуття, передає Обозреватель.
“Я здала тест на коронавірус ще в Македонії. Після прильоту в Україну негативні результати вважалися дійсними, адже від здачі тесту не минуло 72 години. Тому в “Борисполі” мене пропустили, ніякий додаток мені скачувати не довелося і самоізоляції я не підлягала”, – розповіла 22-річна українка Валерія Терещенко.
Якщо на руках немає результатів тесту, після прибуття в Україну тестування можна пройти відразу в аеропорту, але на самоізоляції доведеться побути 24 години, доки на електронну пошту не надійде результат. Якщо він негативний – ви вільні, а от якщо позитивний, то ви підлягаєте самоізоляції протягом 14 днів. Контролювати вас будуть за допомогою додатку “ДійВдома”.
“Я поверталася з Туреччини без тесту на коронавірус. В аеропорту “Бориспіль” на паспортному контролі прослідкували, щоб я скачала “ДійВдома”. Відразу в аеропорту я здала тест за 1500 грн. До отримання результатів я мала перебувати на самоізоляції. Мій негативний результат надійшов через 12 годин. За цей час я один раз відзвітувала в додатку, що перебуваю за місцем проживання, яке вказала. А після отримання тесту взагалі не відкривала додаток, ніяких сповіщень не було”, – розповіла 48-річна українка Світлана Бондарук.
Однак із моменту здачі тесту в аеропорту до отримання результату в громадян є можливість уникнути самоізоляції і тим самим наражати на небезпеку інших. Наприклад, якщо від аеропорту людина буде добиратися додому поїздом або іншим громадським транспортом. Навіть за кілька годин можна побувати в людних місцях – магазині, перукарні, кінотеатрі тощо.
Що загрожує порушникам
Законопроєктом пропонується карати порушників самоізоляції, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби, штрафами від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів громадян.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини