Літо – сезон фруктів, особливо в червні починаються з’являтися в продажу корисні смаколики – черешні. Але, як правильно вибрати безпечну ягоду, знає не кожен.
Редакція FoodOboz підготувала для вас кілька простих правил, на що потрібно звернути увагу при виборі черешні, щоб вона була безпечною і смачною.
1. Зовнішній вигляд
Щоб правильно вибрати черешню, спробуйте її на дотик – не повинна бути сильно твердою або м’якою. Дивіться, щоб вона була дозрілою, але не перезрілою. Не повинно бути ніяких патьоків. Забарвлення плоду – блискуче. Ягода обов’язково повинна продаватися з черешками (так вона довше збережеться). Якщо присутня липкість, то найімовірніше вона вже несвіжа.
Обов’язково спробуйте на смак і запах. При специфічному запаху бродіння покупку навіть не варто розглядати – вже почалося інтенсивне псування.
2. Червивість
Визначити червиві черешні можна простим способом. Візьміть одну найбільш стиглу або краще навіть переспілу ягоду і подивіться, що там усередині. Якщо там черв’ячок, то черешня може бути вся червивою. Крім того ягода з черв’ячком на дотик більш м’яка і темна, вона ніби “з’їдена” зсередини.
При цьому не забувайте – черв’ячки хороші фахівці з визначення наявності хімікатів, і це може допомогти при визначенні натуральності продукту. Якщо тільки в одній ягоді Ви знайдете черв’ячок, а в інших чисто, то можете купувати таку черешню.
3. Зберігання
Технологія зберігання черешні така ж, як і у вишні. Але необхідно знати, що термін її зберігання менший, ніж у вишні (близько місяця) – приблизно 2 тижні.
Наполегливо рекомендується ніколи не змішувати свіжі ягоди із зіпсованими, несвіжими. Інакше відразу ж почнеться їхнє псування. Тому перед зберіганням плоди потрібно обов’язково розсортувати.
Якщо ви захочете законсервувати, то потрібно вибирати черешню сортів із чорним або світло-жовтим забарвленням. Без кісточок ягоди збережуться довше. Черешню можна також сушити, заморожувати.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини