Рівно 88 років тому, 12 листопада 1933 року, було зроблено перший відомий знімок так званого лох-неського чудовиська, яке, згідно з легендою, живе в глибокому озері Лох-Нес у Шотландії.
Автором фото Нессі був Х’ю Грей. Кадр, як стверджував чоловік, було зроблено з пагорбів поблизу села Фоєрс. Фото було дуже низької якості та виглядало як розмите зображення якоїсь S-подібної фігури, – пише Оbozrevatel.
Експерти з компанії Kodak – виробника фотоматеріалів, перевіривши негативи, заявили, що знімки справжні.
Однак вчені відреагували на появу знімка, що викликав сенсацію в пресі, вкрай скептично. Зокрема, професор Грем Керрі з університету Глазго заявив, що фото не доводить, чи жива це істота, а зоолог Дж. Р. Норман із Британського музею припустив, що на фото потрапив “кит-пляшконіс, якась із акул або й зовсім уламки судна”. У 1963 році зоолог Моріс Бертон дійшов висновку, що це видра.
Примітно, що найпопулярніше фото Нессі, яке в 1934 році зробив авторитетний лондонський хірург Роберт Кеннет Уїлсон, через 60 років було визнано підробкою. Сам лікар пізніше зізнався: вони з друзями прикріпили муляж голови до підводного човна і зробили фото.
Вчені по-різному ставляться до численних свідчень очевидців існування Нессі. Окрім іншого, звучали припущення, що лох-неське чудовисько може бути мутацією величезного осетра або плезіозавром (водним динозавром), що вижив ще з часів льодовикового періоду.
З іншого боку, відомо, що озеро Лох-Нес, як і вся Шотландія, під час останніх оледенінь покривалося суцільним крижаним щитом. Великі тварини, здатні вижити в таких умовах, науці не відомі. До того ж протягом кількох десятків років не було зроблено жодної чіткої фотографії тварини.
Деякі вчені припускають, що за появу чудовиська спостерігачі брали стовбури шотландської сосни Pinus silvestris, яка рясно росте на берегах Лох-Несу. Це дерево надзвичайно смолисте, через що його стовбури, що впали в воду, можуть вести себе незвичайно.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини