Частина мігрантів залишила білорусько-польський кордон: відео з аеропорту

Невелика група іноземців серед тисяч мігрантів, які десять днів тому атакували білорусько-польський кордон, вирішила повернутися додому – до Іраку. Але багато хто продовжує залишатися у своїх імпровізованих таборах у прикордонній зоні Білорусі, сподіваючись пробратися на територію ЄС через Польщу.

Водночас люди почали проситися на нічліг у теплий логістичний центр, куди пустили лише кілька сотень осіб. Зі свого боку польські служби демонструють свідчення залучення білоруських силовиків до ескалації міграційної кризи, передає Обозреватель.



08:00 – Мігранти, які з уламками та реактивними гранатами напали на польські служби в районі прикордонного переходу Кузниця-Бялостоцька – Брузги, напередодні повернулися до лісового табору на кордоні Білорусі.

“Після нападу іноземці перебралися до району колишнього табору. Нині тут близько 2000 іноземців”, – передає tvn24 слова речниці прикордонної служби Польщі Анни Михальської.

Водночас офіційний представник міністра та координатор спецслужб Станіслав Жарін заявив: не виключено, що білоруси можуть підготувати нову пропагандистську кампанію проти Польщі після подій попередніх днів.

08:30 – Вночі мігранти спробували нелегально перетнути кордон Білорусі та проникнути на територію Польщі поблизу міста Дубичі-Церківні. У повідомленні польського Міністерства оборони у Twitter йдеться, що її заохочували білоруські служби. Проте групу чисельністю близько 100 біженців було затримано польськими силами.

09:00 – Близько 300 біженців пішли з табору на польському кордоні, щоб потрапити до білоруського логістичного центру “Бреміно-Брузги”. Раніше там розмістили інших мігрантів.

09:30 – Решту мігрантів білоруські прикордонники не пускали до центру утримання. Люди продовжували залишатися в наметовому таборі й палити багаття, щоб зігрітися.

“Біженці кажуть, вони все ще готові чекати, коли поляки відкриють кордон. Але тільки не на вулиці”, – пише Telegram-канал Shot.

10:00 – Частина мігрантів залишила спроби пробратися до ЄС через кордон Білорусі з Польщею. У мережі з’явилося відео з мінського аеропорту, де біженці чекали на рейс до Іраку, літак був уже в дорозі.

10:30 – Начальник Волинської митниці Артем Гузь доручив посилити контроль на всіх пунктах пропуску на кордоні з Республікою Білорусь. Підставою для додаткових заходів контролю стали нові ризики, пов’язані з міграційною кризою на кордоні Білорусі та Польщі.

11:00 – Ще близько 400 мігрантів із наметового табору в супроводі білоруських силовиків перебралися до логістичного центру.

11:30 – Людей у таборах біженців на польсько-білоруському кордоні вакцинуватимуть проти COVID-19, заявив білоруський сенатор Віктор Ліскович. За його словами, щеплення робитимуть китайською вакциною Sinopharm. Зазначається, що один випадок коронавірусу серед мігрантів уже було зафіксовано, хворих у лікарні.

12:00 – Поліція Київської області спростувала інформацію про нібито перетин державного кордону України нелегальними мігрантами з Білорусі у Чорнобильській зоні відчуження. Правоохоронці наткнулися на таке повідомлення під час моніторингу інтернету.

13:00 – Міністерство оборони Польщі у Twitter показало відео, яке засвідчує системне залучення білоруських служб до ескалації міграційної кризи на кордоні. Кадри демонструють, як силовики Білорусі вночі руйнують прикордонний паркан і намагаються відтіснити біженців на польську сторону.

13:05 – Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав ЄС рішуче захищати свої кордони та розкритикував міграційну політику Ангели Меркель. Про це він заявив в інтерв’ю німецькій газеті Bild.

13:24 – Telegram-канал Shot опублікував кадри з Мінського аеропорту. Декілька сотень мігрантів стоять у черзі на реєстрацію, щоб повернутися до Іраку.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини