Космічна компанія американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX запустила на орбіту український супутник дистанційного зондування землі «Січ 2-30». Це перший за останні 10 років власний супутник України на орбіті.
Про це повідомили у SpaceX, – пише Суспільне.
Запуск в космос відбувся за допомогою ракети компанії SpaceX Falcon 9 13 січня 2022 року приблизно о 17:26 за київським часом з бази Космічних сил США на мисі Канаверал. Приблизно через 8 хвилин перший ступінь ракети успішно приземлився.
Liftoff! pic.twitter.com/CwfVc9Zyjg
— SpaceX (@SpaceX) January 13, 2022
Український супутник запускають у межах спеціальної місії SpaceX Transporter-3. На борту ракети перебувають 105 космічних апаратів, зокрема мікросупутники та орбітальні транспортні засоби.
Це вже третя така місія SpaceX з виведення малих супутників на орбіту. Перша місія відбувалася у січні 2021 року, друга — у липні 2021-го.
У грудні конструкторське бюро «Південне» повідомило, що український космічний апарат «Січ-2-30» відправили з Міжнародного аеропорту «Бориспіль», щоб доправити до Космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал для проходження підготовки до запуску та його стикування із ракетою-носієм Falcon 9.
«Січ-2-30» (також відомий як «Січ-2-1») хотіли запустити до кінця 2021 року, щоби запуск припав на 30-ту річницю незалежності України. Власне тому його і перейменували. Однак SpaceX перенесла запуск.
Доповнено. Президент Володимир Зеленський привітав запуск супутника та подякував українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, «які вкотре підтвердили свій високий рівень».
«Вони довели спроможність створювати нові зразки сучасної космічної техніки та утверджувати Україну як потужну космічну державу. З упевненістю можу сказати, що сьогодні ми маємо ще один успішний приклад плідної співпраці українських і американських компаній у сфері мирного освоєння космосу», ㅡ написав він.
Про супутник
Український супутник «Січ-2-30» ㅡ це перший за останні 10 років власний супутник України на орбіті.
Він призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.
Супутник розробили у межах Національної космічної програми України та виготовили у ДП «Конструкторське бюро «Південне».
Вартість запуску «Січ 2-30» компанією SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в 1,99 млн доларів.
Глава Державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів, що «Січ-2-30» дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини