Самець черепахи на прізвисько Джонатан, який проживає на острові Святої Олени в Атлантичному океані, офіційно став найстарішою черепахою у світі. Йому виповнилося 190 років.
Як повідомляє Livescience, Джонатан народився в 1832 році, ще до того, як винайшли фотографію (у 1838 році), і став ровесником телеграфу. Перейшовши 190-річний рубіж, тварина потрапила до Книги рекордів Гіннеса, – пише Оbozrevatel
Зазначимо, літня сейшельська черепаха (Aldabrachelys gigantea hololissa) величезних розмірів уже вдруге стала рекордсменом Гіннеса. У 2019 році у віці 187 років Джонатан отримав титул найстарішої наземної тварини у світі.
Тепер він офіційно став і найстарішою черепахою. Довгожитель пережив попереднього рекордсмена Туї Малілу, променисту черепаху (Astrochelys radiata), яка дожила до 188 років до своєї смерті у 1965 році.
Джонатан зараз живе на острові Святої Олени (острів вулканічного походження в Атлантичному океані за 1800 км на захід від Африки. Ця територія є частиною заморського володіння Великобританії). “Він місцева ікона, символ стійкості у вихорі змін”, – сказав Джо Холлінз, ветеринар Джонатана, у коментарі Книзі рекордів Гіннеса.
За даними Британського музею в Лондоні, Джонатана привезли на острів Святої Олени у 1882 році, ймовірно, із Сейшельських островів. На той час йому було близько 50 років. Черепаху подарували губернатору острова Вільяму Грей-Вілсону. З того часу змінився вже 31 губернатор.
Згодом Джонатан осліп. До того ж, він не може відчувати запахи, але все ще пасеться на території резиденції губернатора, де живе з іншими гігантськими черепахами Девідом, Еммою та Фредом. З їжі він найбільше любить капусту, огірки та моркву.
“Незважаючи на свій вік, у Джонатана все ще хороше лібідо, і його часто бачать за спарюванням з Еммою, а іноді й із Фредом. Тварини часто не звертають увагу на стать”, – розповів Холлінз представникам Книги рекордів Гіннеса.
Цікаво, що Джонатан застав різноманітні моменти історії людства. Наприклад:
- дві світові війни,
- винахід фотографії у 1838 році,
- виникнення телефонного зв’язку у 1876-му,
- винахід лампи розжарювання 1878-го,
- перші польоти в повітря у 1903 році,
- висадку людини на Місяць 1969-го.
Ровесником Джонатана можна назвати електромагнітний телеграф, який створив у Росії в 1830–32-х роках Павло Шиллінг (1786-1837).
Автори Livescience при цьому додали, що Джонатан – найстаріша тварина на суші, проте у воді є, наприклад, гренландські акули (Somniosus microcephalus), які мають ймовірну максимальну тривалість життя не меншу за 272 років, а гідри (група дрібних медузоподібних безхребетних) постійно регенерують клітини і, мабуть, взагалі не старіють.
Jonathan, oldest living tortoise in the world.
Jonathan was born in 1832 😱 Andrew Jackson was US President, and Queen Victoria had just started her reign. WOW!
about 187 years old. #wtpBLUE #wtpEarth#DemVoice1 #BluePath pic.twitter.com/kYxYRFHAC2
— James Climate Crisis (@JamesClimateGuy) January 12, 2021
Jonathan the giant tortoise is 188 years old. He was born in 1832 – the same year that Charles Darwin and the Beagle arrived in South America. Just think about that! Happy Birthday! pic.twitter.com/QkrI5dPJSe
— Prof Jamie Woodward (@Jamie_Woodward_) July 8, 2020
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини