Ми часто купуємо продукти в супермаркетах. І, на жаль, більшу частину кошика займають не овочі і фрукти, а упаковані продукти. На що слід звертати увагу при виборі продуктів і як читати етикетки на них?
Про це розповіли у Центрі громадського здоров’я України, – пише РБК-Україна.
Дата випуску, термін придатності та умови зберігання
Про це ніколи не варто забувати. Оскільки ви можете купити не тільки свіжий продукт, але й зіпсувати його або позбутися корисних компонентів при неправильному зберіганні.
Склад
Важливо, щоб кількість компонентів не перевищувала кількість Е (харчових добавок) на етикетці. Трьох перших інгредієнтів завжди найбільше в продукті. Іноді виробники вказують кількість компонентів в співвідношенні. Також експерти відзначили, що не всі харчові добавки є шкідливими.
Солі
Сіль може міститися навіть в продуктах, які не солоні на смак. Тому, якщо ви хочете споживати менше солі, або її вам взагалі не можна, то уважно читайте склад продуктів, які ви купуєте.
Енергетична цінність
У цьому описі зазвичай говориться, скільки калорій, білків, жирів і вуглеводів містить весь продукт або 100 грам його порції. Це важливо, якщо у вас є якісь обмеження.
Найпростіший приклад – це хліб. Він може бути менш калорійним і більш корисним за складом макроелементів.
“Без глютену” і “без лактози”
Такі написи на етикетках не означають, що вони дуже корисні. Справа в тому, що дані продукти призначені для тих, хто страждає від непереносимості цих компонентів.
Те ж саме стосується і відміток “біо”, “еко”. Іноді маркетологи вдаються до хитрощів, щоб продати продукти тим, хто піклується про здоровий спосіб життя.
Контактні дані виробника
Державні стандарти зобов’язують всіх виробників вказувати свої контакти: номери телефонів та адресу. Це робиться на випадок, якщо у споживача виникнуть будь-які проблеми, і щоб вони змогли зв’язатися з виробниками.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини