Мішина зізналася, що під впливом роспропаганди вважала Україну країною третього світу

Акторка Ксенія Мішина зізналася, що любов до України прийшла до неї вже в дорослому віці. Адже формування її особистості відбувалося під потужною дією російської пропаганди, що панувала в її рідному Криму задовго до окупації півострова.

Роздуми про це Мішиній навіяв прочитаний допис, де головним посилом було питання “Що, якби?”. Вона поділилася ними в Instagram, передає ТаблоID.

“Хочу нагадати, рос.пропаганда існувала задовго до цієї війни. Раніше, ніж я народилася. А народилася я в УРСР, в Україні, в Севастополі, в “городе русских моряков”. Це завжди був простір, де до росії ставилися з повагою, вважали чесною та багатою наддержавою. З раннього віку в мені формували саме таке ставлення і говорю навіть не про батьків, а про соціум. “Дом Москвы” в центрі Севастополя, рос.мова, та прекрасне майбутнє десь там на території великої держави”, – пригадала актриса.



“А що ж наша Україна? Бідна, порівняна з селом, з дивною мовою та нульовою перспективою. Ось і уявіть: з перших кроків соціум нав’язує тобі саме такі поняття”, – зазначила Ксенія.

Як розказала зірка, коли вона пішла до школи, то українська мова стояла в графі іноземних, а українську літературу вони не могли терпіти всім класом, бо любов до таких книг у них не виховували.

“Нудні, нецікаві уроки, на відміну від російської літератури та вчителя, якого всі боялися, і який щодня вбивав нам у голову, як важливо знати і шанувати велику російську мову… Історія України також викликала нудоту, тому що у свідомості завжди була країною третього світу, і перемогли ми другу світову тільки завдяки “храбрости русских солдат”. І якщо ти народився дитиною без бажання читати книги та вникати в реальну суть історичних моментів – ти приречений на вічну пропаганду у своїй голові. Такою була і я”, – визнала Мішина.

“Тільки ось настав в моєму житті момент, ні, час любові до України. Настав він завдяки тому, що я поїхала вчитися до Києва. Де всі мої ставлення та поняття змінилися. Де я знайшла та відчула любов до своєї країни, мови та людей. Так, на це знадобився час, саморозвиток, навчання і новий простір, а також наявність розуму. Бо вміти думати – це розкіш”, – написала актриса.

На думку Ксюші, всі питання “що, якби?” залишаються лише питаннями. Адже єдине, на що здатна впливати людина – це на себе та на свій вибір, на бажання розвиватися, а не належати до стада, яким хтось править у своїх інтересах та цілях.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини