Іран передав Росії першу партію БПЛА для війни в Україні, однак окупанти вже зіткнулися зі збоями в їхній роботі – WP

Іран передав Росії першу партію ударних безпілотників, які армія РФ використовуватиме у війні з Україною. Два типи дронів – Mohajer-6 та Shahed відправили до Росії ще 19 серпня.

Про це повідомило видання Washington Post із посиланням на джерела, близькі до спецслужб США, передає Обозреватель.

“19 серпня з Ірану вилетіли транспортні літаки, які перевозили щонайменше два типи безпілотних літальних апаратів, здатних нести боєприпаси для атак на радари, артилерію та інші військові цілі”, – повідомили виданню джерела в американській розвідці.

Джерело з розвідувальної служби розповіло журналістам, що уже в перших випробуваннях безпілотників російські військові зіткнулися зі збоями в їхній роботі. За його словами, “росіяни були незадоволені” через кілька помилок у системі.



Передбачається, що постачання Росії безпілотників серії Mohajer-6 та Shahed – лише перша частина угоди. Тегеран має намір поставити Москві кілька сотень БПЛА різних типів.

За даними Білого дому, російська делегація щонайменше двічі відвідувала аеродром в Ірані, проте обидві сторони заперечували інформацію про передбачуваний продаж дронів для війни в Україні.

Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков пізніше спростував дані журналістів, зазначивши, що The Washington Post “останнім часом публікує багато вкидів”. Він також заявив, що “спецоперація” в Україні “йде методично і відповідно до планів, а всі її цілі буде досягнуто”.

Saegheh — іранський бойовий безпілотник, збудований за схемою “літаюче крило”, який випускається компанією Shahed Aviation Industries. Заснований на американському БЛА RQ-170, що був захоплений Іраном у 2011 році, проте менший за розмірами та суттєво відрізняється від нього.

Цей БПЛА злітає зі спеціалізованих стійок, встановлених на транспортному засобі. Він несе всередині дві ракети і приземляється на висувні посадкові полози. Безпілотник розвиває крейсерську швидкість 300 км/год, має час роботи 4,5 години, дальність 450 км та корисне навантаження 50 кг.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини