Американська компанія Netflix у повідомленні про вихід нового сезону серіалу “Вікінги: Вальгалла” назвала київського князя Ярослава Мудрого “правителем Північної Росії”.
Після того, як це викликало скандал у мережі, твіт було видалено. Скандал прокоментували у Міністерстві культури України, повідомляє “Українська правда” 22 листопада, – пише інтернет-видання “Гордон“.
“Князь Ярослав Мудрий, войовничий правитель Північної Росії, дядько Олафа та Гаральда”, – таке повідомлення опублікували на офіційній сторінці серіалу у Twitter.
Пост викликав негативну реакцію в соціальній мережі. Користувачі в коментарях нагадали творцям серіалу, що в ті часи, про які йдеться у серіалі, Росії ще не існувало, а Ярослав Мудрий був правителем Київської Русі.
На скандал відреагували у Міністерстві культури та інформаційної політики України. Глава відомства Олександр Ткаченко провів розмову з регіональним директором Netflix Алексом Лонгом.
“Ми звернули увагу на цю помилку, пояснили, у чому проблема. Вони розуміють, що це проблема. Вони також зрозуміли, що це неправильно, призводить до скандалу та їхнього негативного іміджу”, – повідомили у Мінкульті.
“Ми отримали відповідь від регіонального директора. Вони видалили твіт і виправили в усіх соцмережах, що це князь Київської Русі”, – додали у відомстві.
Скандальний твіт справді було видалено, а в соцмережі Instagram компанія Netflix відрекомендувала нового персонажа у серіалі вже як князя Київської Русі.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Ткаченко прокоментував ситуацію у Facebook. Він припустив, що помилку було зроблено “випадково і ненавмисно”.
“По ситуації, що склалася з Netflix, коли нашу Русь (сподіваюся, що випадково і неумисно) сплутали з Росією, а нашого Ярослава Мудрого зробили князем земель Північної Росії, є два висновки: 1) маємо ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію; 2) тісні контакти з партнерами допомагають вирішити ситуації майже миттєво. Дякую Netflix, окремо регіональному директору Алексу Лонгу”, – написав Ткаченко.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини