На горі Еверест вперше виявили загадковий вид кішок.
Це новаторське відкриття стало результатом експедиції National Geographic і Rolex Perpetual Planet Everest у 2019 році – найповнішої окремої наукової експедиції на гору за всю історію. Вченим уже відомо, що манул або кіт Палласа живе в Азії – від Західного Ірану до Монголії, від Тибету до Сибіру. Тепер ми знаємо, що манули живуть і на схилах Евересту, передає 24 канал.
Як проходило дослідження
Дослідження розпочалося ще у 2019 році та було проведено під керівництвом доктора Трейсі Сеймон, яка є учасником програми зоологічного здоров’я у зоопарку Бронкса Товариства охорони дикої природи.
У процесі дослідження вони з колегами вирушили в експедицію, спрямовану на вивчення національного парку Сагарматга на південному схилі гори Еверест. Тоді вчені зібрали зразки довкілля на двох ділянках, розташованих на висоті 5 110 та 5 190 метрів над рівнем моря. Вчені також зазначають, що зразки було зібрано з місць, віддалених один від одного на відстані 6 кілометрів.
За словами Сеймон, вони й уявити не могли, що серед зібраних зразків виявляться докази того, що на вершині світу мешкають ніхто інші, як ці рідкісні та чудові кішки. Дослідники зазначають, що їхня експедиція загалом тривала 4 тижні і стала надзвичайно цікавою не лише для команди, а й наукової спільноти загалом, адже вона проливає світло на місцеве біорізноманіття
Ці знахідки розширили ареал проживання манула на східний Непал і додали новий вид до списку відомих ссавців у Національному парку Сагарматха, – йдеться у статті.
Вчені відзначають, що відкриття манулової кішки на Евересті змушує інакше поглянути на екосистему цієї високогірної системи.
За словами Сеймон, вони з командою провели аналіз ДНК, зібраних на Евересті екскрементів, і дійшли висновку, що на вершині світу, щонайменше, мешкають дві манули, і їх території перетинаються з місцем проживання рудої лисиці. Крім того, у зразках знайдено ДНК пищух і гірських ласок, які, як відомо вченим, є важливою ланкою в харчовому ланцюзі манулів.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини