31 січня Міжнародний суд ООН оголосив вирок за позовом України проти Росії щодо фінансування сепаратистів на Донбасі у 2014 році. Яке рішення ухвалили в Гаазі, читайте далі.
У Гаазі зачитали остаточне рішення у скарзі України проти Росії. Суд визнав, що країна-агресорка порушила деякі частини Конвенції ООН про запобігання фінансуванню тероризму, – пише 24 канал.
Яке рішення ухвалив суд
Так, Міжнародний суд ООН заявив, що Росія винна, бо не розслідувала фінансову підтримку сепаратистів на сході України у 2014 році.
Варто зазначити, що це єдиний пункт у частині звинувачень, висунутих Україною, який суд задовольнив. Більшу частину звинувачень Києва на адресу Москви він визнав необґрунтованою.
Так, зокрема, суд вирішив, що під фінансування тероризму не підпадає постачання бойовикам військової техніки та зброї.
Крім того, він заявив, що не має достатньо доказів, аби вирішити, чи справді сепаратистів на Донбасі можна вважати терористами.
Водночас суд вирішив, що російські правоохоронці в Криму могли частково порушувати права кримських татар. Однак він не впевнений, у тому, що українці і татари на окупованому півострові зазнавали переслідувань на основі походження. Ці дії російської влади, ймовірніше, мали політичне підґрунтя. Також заборону Меджлісу кримськотатарського народу у Гаазі відмовилися визнати за расову дискримінацію.
Крім того, суд не призначив компенсацію, на чому наполягала українська сторона. Також він не ухвалив конкретне рішення щодо ймовірної відповідальності Росії за збиття Boeing під Донецьком 17 липня 2014-го, про що також просив Київ.
У чому суть справи
Нагадаємо, що позов проти Росії Україна подала ще у 2017 році. У ньому вона звинувачувала країну-агресорку у фінансуванні, а також постачанні зброї сепаратистам на Донбасі. Також Київ заявляв про утиски прав кримських татар на території тимчасового окупованого Криму.
Серед російських злочинів, які згадуються у справі, збиття малазійського Boeing, що спричинило загибель майже 300 людей, а також розстріл автобуса у Волновасі.
