У ГУР знаються на романтиці: корабель “Цезар Куніков” затонув в день смерті свого натхненника

У Чорному морі українські захисники спільно з ГУР підбили російський великий десантний корабель “Цезар Куніков”. Цікаво, що обрали для цього досить цікаву дату. І мова не про День Валентина.

Річ у тім, що російський офіцер, чиїм іменем назвали корабель, був убитий рівно 81 рік тому. Тобто, що офіцер, що корабель “пішли на дно” 14 лютого. Видно, щось не склалось у них із коханням. 24 Канал розповідає більше про цю комічну ситуацію.

Корабель отримав не лише ім’я, а і долю Кунікова

За даними Вікіпедії, радянський офіцер, командир десантного загону, Цезар Львович Куніков помер 14 лютого 1943 року і був похований у Геленджику – на березі Чорного моря.



Власне, поранення він отримав у ніч на 12 лютого. Сталось це унаслідок вибуху “випадкової” міни на Малій землі, далі офіцера евакуювали до Геленджика, і там 14 лютого 1943 року він помер від ран.

Щодо біографії Кунікова, то з початком Великої Великої Вітчизняної війни він будучи старшии політруком запасу вступив добровольцем до армії. Добився переведення до ВМФ у вересні 1941 року. Служив командиром 14-го загону водного загородження Азовської флотилії (згодом 13-й загін сторожових катерів). Воював біля Таганрога та Маріуполя.

Найкраща валентинка від ГУР: коротко про знищення корабля

Дрони Головного управління розвідки підбили російський великий десантний корабель “Цезар Куніков” у Чорному морі вранці 14 лютого. Місію здійснили спецпризначенці “Групи 13” ГУР МО України.

Ворожий корабель атакували ударними морськими дронами “Magura V5” біля берегів тимчасово окупованого Криму неподалік міста Алупка, – йдеться у повідомленні розвідників.

У ГУР зазначили, що “Цезар Куніков” отримав критичні пробоїни по лівому борту і почав тонути.

На відео видно кілька ударів та вибухів по кораблю. Зрештою, на останніх кадрах він вже ліг на бік і поринав у воду.

Також розвідники наголосили, що великий десантний корабель був одним із найновіших російських суден. Він міг вміщати 87 членів екіпажу на борту. Москва використовувала його під час воєн проти Грузії, Сирії та України.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини