Борис Пісторіус зробив важливий заклик до Європи та НАТО. На його думку, варто готуватися до “найгіршого сценарію”, за якого Росія може напасти і на них.
Відповідну заяву він зробив у суботу 17 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав законодавців США схвалити для України додаткову військову допомогу. Також попередив, що відмова від цього може зашкодити також економічним інтересам Америки, – пише 24 канал.
Попередив про загрозу Європу та НАТО
Він зауважив, що агресія Кремля, якщо її не зупинити, може негативно вплинути на співробітництво у сфері безпеки. А ще воно може завдати шкоди оборонним підрядникам США. Крім того, це послабить Європу в цілому та порушить торговельні відносини блоку з найбільшою економікою світу.
Але це далеко не все. Він попередив не лише Європу, а й США про наслідки ймовірної поразки України. За його словами, вторгнення Владіміра Путіна – загроза для “міжнародного порядку, заснованого на правилах”.
Географічно Європа розташована далеко від Айови чи Вісконсину, але з точки зору політики безпеки вона дуже близька. Менша безпека в Європі означає меншу безпеку для Сполучених Штатів. Ми не повинні сприймати свободу як належне. Ми повинні її захищати. Ми повинні боротися за неї, якщо це необхідно, – наголосив Пісторіус.
Він наполягає, щоб більше зброї надали Україні також європейські сусіди. Та додав, що бачить докази того, що зобов’язання зростають.
Міністр оборони в інтерв’ю закликав Європу й оборонний альянс НАТО підготуватися до “найгіршого сценарію”.
Я не люблю заглядати в кришталеву кулю. Я не можу передбачити, чи може статися напад на територію НАТО і коли саме. Але це може статися через п’ять – вісім років,
– підкреслив він.
Путін не зупиниться
На цьому в інтерв’ю 24 Каналу наголосив міністр оборони Швеції Поль Джонсон. Він підкреслив, що Україна – щит проти подальшої російської експансії. За його словами, Владімір Путін не зупиниться доти, поки його не зупинить хтось.
І зараз саме українці роблять це, а отже, їхня безпека є також і нашою безпекою. Через це ми надали понад 2 мільярди євро військової підтримки й будемо продовжувати це робити. Тому що, зрештою, це також інвестиція в нашу власну безпеку. Отже, є всі причини, чому ми повинні збільшити наші оборонні інвестиції, а також – посилити підтримку України, – підкреслив Поль Джонсон.
Він зазначив, що Швеція вживає низку заходів задля того, щоб переконатися, що у неї є оборонно-промислова база, якою можна підтримати як Україну, так і власну державу.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини