Наступні вибори президента України заплановані на березень 2019 року. Кажу «заплановані», а не відбудуться, бо у цій країні ні в чому не можна бути впевненим на 100%.
В Україні живуть дуже непередбачувані люди, які роблять дуже неочікуваний вибір. Зокрема за деякими соціологічними дослідженнями лідер ОЕ Святослав Вакарчук займає другу позицію в рейтингу кандидатів у президенти. Випереджає його лише теперішній гарант. Сьогодні вирішив пофантазувати, а яким би був президент Вакарчук?
У березні соціологічні служби “Социс” і “Рейтинг” зробили заміри президентських рейтингів, за їхніми результатами за Порошенка проголосували б 13,2% виборців серед тих, хто визначився з кандидатом і планує взяти участь у виборах. На другому місці з мінімальним відривом– лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко з 12,9%, а закриває трійку лідерів співак, лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук з результатом в 12,3%. Але, вже у жовтні цього року компанія “Соціс” повторила опитування, і вже за новими результатами лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук посів би друге місце на можливих виборах президента України. За підсумками дослідження, Вакарчука підтримало 14,8% опитаних. Більше тільки у Порошенка – 16,9%, а Тимошенко опустилася на 3 місце.
Такі рейтинги можна було б сприймати як жарт, якби не заява Вакарчука про відпустку і допомогу країні. “Про свої окремі творчі плани я поки ще не думав, хочу, справді, ні про що не думати з точки зору творчості, трошки зосередитися на своєму внутрішньому світі і на тій допомозі країні, яку я зможу зробити найближчим часом”, – таку заяву лідер “Океану” зробив кілька місяців тому. Його останній концерт перед відпусткою пройде у серпні 2018 у Києві. Найбільше насторожила фраза про допомогу країні. Після неї чутки і жарти на тему Вакарчука-президента, перестали бути чутками і жартами.
Багато українців не хотіло б бачити президентом співака, особливо з цього приводу обурюється Юлія Володимирівна Тимошенко, вона не розуміє, як співак може вивести країну з кризи, натомість, я не розумію, як Тимошенко, яка вже спробувала себе на посаді прем’єра, може допомогти країні? Головними аргументами його противників є відсутність належної освіти для керування державою та політичного досвіду.
Хочу нагадати, що у співака є дві вищі освіти. 1991–1996 рр. — навчався на фізичному факультеті Львівського університету (спеціалізація — теоретична фізика). Друга вища освіта — економіст-міжнародник. Також він навчався за обміном у Канаді. Вільно володіє англійською та польською мовами. Отже, аргумент про відсутність відповідної освіти можна відкинути.
Тепер щодо політичного досвіду. Вакарчук не лише співак, він ще й громадський діяч із активною позицією, а також народний депутат України 6-го скликання (від 2007 до 2008). Окрім того, на виборах 2004 року активно підтримував на той момент Віктора Ющенка. Святослав Вакарчук був активним учасником Помаранчевої революції, виступав на концертах з підтримкою Ющенка на Майдані Незалежності разом із Русланою, Олегом Скрипкою та іншими музикантами і співаками. У 2005 році став послом доброї волі ООН в Україні. У парламентських виборах 2006 року відкрито не підтримав жодну з політичних сил. Коли після простою та політичної кризи 2007 року було ухвалено рішення провести позачергові вибори до Верховної Ради, то співак увійшов до списку пропрезидентської «Нашої України — Народної самооборони». Водночас він не був членом жодної політичної партії.
Після початку чергового етапу політичної кризи в Україні, 11 вересня 2008 р., співак зняв із себе повноваження депутата. Тоді він заявив: «Знав, що у Верховній Раді відбуваються складні політичні процеси. Але те, що робиться в цьому скликанні, є боротьбою заради боротьби — й усе». Останнім часом у своїх інтерв’ю Вакарчук все більше говорить про політику і все менше про музику. Його позиція цікава, нова і, на мою думку, правильна. Можливо, досвіду у політиці у нього не так багато, як хотілось, але швидше за все це його плюс, а не мінус. У країні є тисячі досвідчених політиків, які вже 25 років б’ються головою об стінку і вводять країну у ще глибшу економічну і політичну кризу.
Також помилково вважати Вакарчука месією, яка прийде і вирішить усі наші проблеми. Очевидно, що йому доведеться набрати команду та знайти спонсора, а будь-яке фінансове партнерство – це завжди в певній мірі заангажованість. Але, якщо Святослав Вакарчук підбере правильних людей, обере чітку позицію і побудує сильну команду із нових для України облич, у нього є всі шанси стати кращим президентом за час української незалежності.
Володимир Мельник, радіо “Львівська хвиля”
Джерело: galinfo.com.ua
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини