Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети “Орешник”, одну з яких росіяни використали для удару по Дніпру, це недороблені міжконтинентальні балістичні ракети. Їх у Росії не може бути багато.
Про це 24 Каналу сказав експерт “Національного інституту стратегічних досліджень” Олексій Їжак, зауваживши, що ракети подібного типу завжди будуть коштовними, складними й удари ними не мають сенсу без ядерного застосування.
Навіщо Росія вдарила по Дніпру “Орешником”
Росія використовує балістичні ракети середньої дальності з полігону “Капустян Яр” для відпрацювання бойового оснащення. Росіяни регулярно стріляють ними для відпрацювання протиракетної оборони та різних засобів оснащення. Тепер одну із таких ракет ворог пустив не на схід у бік Саришагана, а в бік Дніпра.
Ми бачили величезну бутафорію, коли з неба падають макети, які згорають в атмосфері як метеори, й створюють шум. Звуки були нові й незвичні. Але це така величезна бутафорія, спрямована на емоційну стійкість України,
– мовив експерт “Національного інституту стратегічних досліджень”.
На відео прильоту, яке показали росіяни, немає якихось потужних вибухів після ударів. Тобто це більше залякування від росіян або ж ІПСО.
За його словами, росіяни стріляють нереальною зброєю, але на цих ракетах розміщені макети реальних бойових блоків й те, що дозволяє проходити протиракетну оборону. Воно не вибухає, але несе високу енергію, так само як великий метеорит, який летить з космосу.
Коли стріляє ракета середньої дальності, то вона підіймається значно вище, ніж літають астронавти й космонавти. Якщо низька орбіта – це 200 кілометрів, а ця штука може піднятись на 1000 кілометрів. Там вже літають супутники GPS, – зазначив Їжак.
Таких ракет не може бути багато, але ці дії говорять про те, що в Росії багато ірраціональності. Росіяни готові навіть знімати, можливо, з конвеєра міжконтинентальні ракети, які мають стримувати Сполучені Штати.
Аналітики ISW застерігають, що Росія може повторити запуск ракети “Орешник” 23 – 24 листопада
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини