Уже кілька днів у мережі обговорюють ситуацію в Сирії. Там досить неочікувано почався серйозний наступ на позиції диктатора Башара Асада, якого підтримує Росія. 24 Канал зібрав деталі щодо того, що відбувається на Близькому Сході.
Іншою новиною з регіону є угода про припинення вогню між Ізраїлем і “Хезболлою”. Сторони домовилися про перемир’я на два місяці, утім вже незабаром обмінялися звинуваченнями в порушенні режиму припинення вогню, – пише 24 канал.
Що відбувається у Сирії зараз
Наступ сирійської опозиції почався 27 листопада. Уряд Башара Асада стверджує, що атака справді велика, але очікувано звинувачує у ній “терористів”. Останні мають важке озброєння та безпілотники й уже захопили низку сіл.
Військові Асада “зміцнюють усі місця вздовж різних фронтів битви”.
Повстанці ж кажуть, що увійшли в деякі райони Алеппо. Раніше вони нібито захопили Військово-науковий дослідницький центр на околиці міста. Сторони обмінюються звинуваченнями щодо удару по студентському гуртожитку при університеті Алеппо, де загинули четверо людей.
28 числа загинули 15 мирних жителів і 36 було поранено. Це сталося внаслідок авіаударів і обстрілів по контрольованих повстанцями районах в Алеппо і сільській місцевості Ідліб. Бомбили не тільки сирійці, але й росіяни. Загалом під час боїв з обох сторін могли загинути 180 людей, зокрема, декілька російських спецпризначенців.
Чому захоплення Алеппо важливе
Якщо повідомлення про захоплення західних районів Алеппо повстанцями правдиві, то це значна зміна ситуації. Адже місто з 2016 року було під контролем Асада: диктатор повернув його собі завдяки жорстоким бомбардуванням російської авіації. З 2012 до 2016 рік Алеппо було в руках повстанців.
https://24tv.ua/viyna-siriyi-aleppo-povstantsi-mogli-zahopiti-zahidni-rayoni_n2697070?fbclid=IwY2xjawG29ddleHRuA2FlbQIxMQABHcNOFHbcBiqBwuiwIuzvP-gMIjEkxkfsly8iClyQVnzMfO3jMWFNgu99tg_aem_zlhwaXD4ESKlHubhJCQtNQ
Судячи з карти, просування повстанців перерізало трасу М5. Саме вона з’єднує Алеппо (друге за величиною місто Сирії) з Дамаском – столицею країни.
Є повідомлення про те, що урядові війська тікають з позицій, а саме Алеппо не було готове до тривалої оборони. Серед трофеїв повстанців називають 31 танк, 20 БМП і 3 самохідні гаубиці.
А ще могли захопити великий склад російської зброї.
Як події у Сирії впливають на світову політику і чим загрожують Москві
Башар Асад править Сирією з 2000 року. Війна у цій країні точиться з далекого 2011 року. Тоді, під час Арабської весни, Асад придушив повстання проти свого режиму і розпочалася громадянська війна. У 2020 році було підписано угоду про припинення вогню, тож сутички були хіба що локальними. До слова, угоду уклали Туреччина і Росія.
Ключові союзники Сирії – Іран і Росія. Москва втрутилася у війну у 2015 році. Тепер Пєсков закликав Асада “швидко навести порядок і відновити конституційний лад”. Своєю чергою Тегеран пообіцяв і надалі підтримувати Сирію, а в ситуації звинуватив США та Ізраїль.
Що стосується ситуації навколо Алеппо, то це замах на суверенітет Сирії, і ми виступаємо за те, щоб сирійська влада якнайшвидше навела лад на території і відновила конституційний порядок, – заявив Пєсков.
Стурбованість Росії можна зрозуміти, адже вона має в Сирії доступ до порту Тартус, авіабази Хмеймім та, імовірно, тримає у країні розвідувальні бази. І, звісно, експортує туди зброю.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини