Після перемоги на президентських виборах у США Дональда Трампа активізувалася тема потенційних переговорів між Україною та Росією. Зокрема, днями країна-агресор висунула чергові умови.
Цього разу прессекретар російського диктатора Дмітрій Пєсков заявив, що для переговорів Володимир Зеленський має скасувати свою заборону на контакти із Москвою та повернутися до Стамбульської конвенції з урахуванням теперішніх реалій. Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус сказав 24 Каналу, яка мета цієї заяви та що вона дасть Кремлю.
Росія ще шукає вигідну для себе риторику
Росія не хоче вийти на переговорний трек з іміджем країни, що програла. Тому росіяни постійно наголошують на тому, що треба врахувати нинішні реалії на фронті та Стамбульські домовленості, які були у березні 2022 року, коли росіяни стояли під Києвом.
Кремлю треба пояснити внутрішній аудиторії, що все нібито під контролем. Тому Пєсков декларує такі речі, – зазначив Ус.
До того ж перед цим була ще одна цікава заява з Росії від наближеного до Кремля бізнесмена Констянтіна Малофєєва, який стояв за початком війни в Україні у 2014 році та анексією Криму. Він сказав, що Росії не цікаві ніякі пропозиції щодо перемовин, Кремлю потрібна капітуляція України.
На що спеціальний представник для врегулювання війни в Україні Кейт Келлог сказав, що нехай цей Малофєєв зникне в коробці.
Росія сама зараз шукає, яку риторику вибрати. Адже коли росіяни кажуть буцімто їм нецікаві перемовини, то одразу стають ворогом для республіканської адміністрації. Нині країна-агресор все ж таки хоче знайти варіант, який зможе пояснити внутрішній аудиторії, що Росія все одно перемагає, а перемовини будуть враховувати реалії на фронті.
Втім, з серпня 2024 року до цих реалій додався фактор Курщини. Адже якщо Росія зараз говорить, мовляв, давайте по лінії фронту, то тоді перше питання – що з Курщиною. Тому Росія так прагне вибити Сили оборони з Курської області,
– мовив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.
Росія змушена зараз шукати ті форми, які їх будуть більш влаштовувати, щоб зберегти обличчя й водночас не наразитись на ескалацію з боку США.
Коли США скажуть, мовляв, ми пропонували вам мир, але ви від нього відмовились, тепер ми зніматимемо певні запобіжники, збільшуватимемо допомогу Україні, – додав Ус.
До слова, Дональд Трамп заявив, що займається формуванням концепції миру для України. Водночас він вважає, що Путін вже програв.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини