У Чехії, поблизу ставків Падртських, бобри за два дні збудували греблі там, де вже планувала роботи місцева влада. Цим тварини повернули місцевості її природний болотистий характер та заощадили 30 мільйонів крон із місцевого бюджету.
Про це повідомили чеські видання ČT24 та Novinky, – пише Громадське.
Проєкт ревіталізації річки Клабава готували ще з 2018 року. Екологи та проєктувальники розмірковували, як утримати воду в ландшафті.
За словами голови Адміністрації Брдинського природоохоронного ландшафтного парку Богуміла Фішера, на спорудження необхідної конструкції необхідно було витратити 30 мільйонів чеських крон (це приблизно 1,2 млн доларів).
На відповідні роботи вже навіть видали дозвіл, але бобри випередили адміністрацію місцевого заповідника. Вони першими створили греблю на запланованому місці, чим допомогли створити водно-болотне угіддя.
Родина бобрів на Падртських ставках складається з однієї пари батьків та кількох виводків дитинчат — всього приблизно шість-вісім особин. Екологи припускають, що чисельність надалі не збільшуватиметься, а торішні дитинчата покинуть свої сім’ї та підуть на пошуки власної території.
Гризуни харчуються лубом та малими гілочками, а з більших — будують греблі. Та не будь-яка їхня діяльність іде на користь людям — наприклад, в околицях міста Ланшкроун Пардубицького краю бобри спричинили затоплення полів і заболочування залізничної колії.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини