18 головоломок, щоб перевірити свій мозок на міцність

Наскільки ви довіряєте своєму розуму? Ми навіть не здогадуємося, як часто очі, вуха і навіть ніс видають бажане за дійсне.

Ми зібрали майже два десятки головоломок, феноменів і просто кумедних ігор, які доводять, що мозок — непроста річ.

18. Картинку можна розфарбувати силою думки

Якщо 30 секунд дивитися в центр картинки ліворуч, а потім подивитися на картинку праворуч, динозавр на ній набуває зеленуватий відтінок. Ефект триває до першого кліпання.

17. Речі, помітні тільки під одним кутом



Це картина «Посли» німецького художника Ганса Гольбейна (Молодшого). На підлозі, між фігурами людей знаходиться якась незрозуміла пляма. Якщо подивитися на неї праворуч, з близької відстані, можна побачити об’ємний череп.

16. Картинки, які рухаються силою думки

Ця ілюзія створюється через контраст між вертикальними смужками. Досить зупинити анімацію, щоб переконатися в цьому. Окремий випадок цієї ілюзії, де смужки змушують голуба рухати шиєю, визнаний кращою оптичною ілюзією 2014 року.

15. Холодне важить більше теплого

Візьміть два пакети з молоком. Один помістіть в морозилку на годину, а другий залиште на кухні, щоб його температура була рівна кімнатній. Через годину візьміть в руки обидва пакети. Холодне молоко буде здаватися важче, ніж тепле. Цей ефект відомий як ілюзія Вебера.

14. Ця полуниця не червона

Наш мозок звик бачити полуницю червоною, тому на цій фотографії він не обтяжує себе і відразу забарвлює її в звичні кольори, хоча на картинці є тільки сірий і відтінки блакитного і зеленого. Більш докладне пояснення можна знайти тут.

13. Опуклий чи увігнутий?

Як ви думаєте, ця фотографія зроблена всередині будівлі чи з дрона, завислого над його дахом? Відповідь шукайте в Будапешті: якщо будете поблизу, загляньте всередину «Паризького двору».

12. Всі крапки однакового розміру

Якщо не вдивлятися в картинку, здається, ніби одні крапки більші, а інші — менші. Ілюзія створюється через простір, який з’являється між ними. Насправді всі вони однакового розміру.

11. Куди зник квадрат?

Ви можете вирізати ці фігури вдома, щоб переконатися в реальності цієї ілюзії. Але чому так відбувається? Зверніть увагу на кути трикутників: невелика різниця в градусах дає в сумі той самий втрачений квадрат.

10. Станьте на одну ногу, і ми вгадаємо ваш вік

  • Станьте на підлогу босоніж. Підніміть ліву ногу (для лівші — праву).
  • Закрийте очі.
  • Повільно рахуйте до 30 і порівняйте результат з таблицею.

Для точності повторіть фокус 3 рази, складіть всі секунди і розділіть на 3. У більшості людей результат співпаде з прогнозом таблиці. Секрет фокуса простий: відчуття балансу у всіх приблизно однаково погіршується з віком. Але це можна змінити, якщо ви займаєтеся видом спорту, в якому потрібно тренування рівноваги.

9. У логотипі Google немає нічого круглого

Мозок любить круглі форми. Тому,  якщо показати йому частину кола, він сам домальовує його в голові. Саме це відбувається, коли ви дивитеся на логотип від Google, який зовсім не такий круглий, яким здається на перший погляд.

8. Всі лінії на будівлі — паралельні прямі

На картинці передмістя Мельбурна, Австралія. Це унікальна будівля, яке втілює собою цікаву геометричну ілюзію, випадково виявлену на будівлі кафе в Брістолі в 1973 році (хоча є дані, що вона зустрічалася і раніше). Всі прямі поздовжні лінії паралельні, всі чорно-білі об’єкти рівні. Але мозок відмовляється це бачити.

7. Ви не зможете повторити це простий рух. Але це не точно

  • Витягніть руки перед собою.
  • Вказівним пальцем правої руки показуйте вгору, на лівій руці підніміть вгору великий палець.
  • Через 2-3 секунди поміняйте руки: тепер вказівний палець лівої руки показує вгору, а великий палець  правої руки піднятий вгору .
  • Спробуйте змінювати руки одночасно кожні 1-2 секунди.

Вийшло? Отже, ви ще можете стати відмінним жонглером або барабанщиком. У більшості людей мозок не здатний одночасно виконувати різні дії різними руками без попереднього тренування.

6. Це абсолютно рівна підлога

Але ваш мозок бачить лише 3D-ілюзію, створену митцями. Ефект посилюється через відображення в скляних дверях.

5. Ця крива арка насправді симетрична

Неймовірний ефект, в який важко не повірити. Але, якщо прибрати смужку, то ви побачите абсолютно правильну арку.

4. Забудьте про відстань, лінії однакової довжини

Мозок, який звик працювати з перспективою, переконаний, що смужка далеко і смужка поблизу мають різну довжину. Але, якщо прибрати клітини, стане ясно — вони однакові.

3. Куб всередині куба чи куб перед кубом?

Одна з найбільш відомих геометричних ілюзій. Правильної відповіді немає. Це може бути куб, у якого не вистачає кута, куб в кубі або куб перед кубом. Якщо ви любите орігамі, можете зібрати схожу головоломку з паперу.

2. Тут зображено 16 кіл

Не вірите? Щоб побачити їх, потрібно зосередити погляд на вертикальних смужках. Тепер вони здаються більш, ніж очевидними.

1. Ви не зможете визначити, що їсте, якщо просто закриєте ніс

  • Закрийте очі і ніс, щоб нічого не бачити і не відчувати запахів.
  • Попросіть друга дати вам щось з їжі, не називаючи її.
  • Спробуйте відгадати за смаком, що це.

Більшість людей не зможуть відрізнити варене яйце від зефіру, а перець — від мармеладу. Це відбувається з-за того, що мозок сприймає смак їжі в більшій мірі за запахом. Немає запаху, немає смаку. Саме цим користуються тямущі діти, коли їх змушують їсти бридкі брокколі — досить просто закрити ніс.

Бонус: ілюзії в стилі боді-арт

Одним з найцікавіших видів застосування оптичних ілюзій — це боді-арт. Художник малює гіперреалістичні картини на тілах і обличчях людей, які часом не так легко розгледіти за шаром фарби. Виходить картинка в картинці.

За матеріалами

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини